Majitelé výkonného hardwaru zpozorněte – přichází Enermax Hoplite ST

0

Počítačovou skříň Enermax Hoplite pro vás před časem zrecenzoval kolega Adama Vágner (Enermax Hoplite: skříň od top výrobce zdrojů). Již na březnovém veletrhu Cebit byl k vidění prototyp nového modelu Hoplite GT. Pokud jste očekávali, že výrobce uvede na trh právě model GT, mýlili jste se. Na trh totiž přichází model Enermax Hoplite ST.

Enermax Hoplite ST

Enermax Hoplite ST Enermax Hoplite ST Enermax Hoplite ST Enermax Hoplite ST

Rozměry této novinky jsou 487 × 200 × 496 mm, hmotnost výrobce neuvedl. Velikostně se tedy řadí mezi midi tower skříně. Materiál použitý na konstrukci je SECC ocel o tloušťce 0,6 mm. Podporované formáty základních desek jsou ATX a microATX.

Pro optické mechaniky jsou k dispozici celkem čtyři 5,25″ pozice. Pro pevné disky jsou připraveny dva koše, z nichž každý pojme celkem tři 3,5″ disky. Horní z košů je navíc vyjímatelný. Díky tomuto jednoduchému řešení se rozšíří prostor pro grafické karty až na 403 mm. V koších jsou disky uloženy v jednoduchých rámečcích, které jsou navíc doplněny o gumové podložky, což zamezuje přenosu vibrací dále do konstrukce. Na vrchu skříně se nachází hot-swap dok pro jeden pevný disk. Hned před ním najdeme I/O panel, kde se kromě obvyklých tlačítek pro spuštění a reset PC, nachází také konektory audio a USB.

Enermax Hoplite ST Enermax Hoplite ST Enermax Hoplite ST Enermax Hoplite ST

Enermax Hoplite ST

Proudění vzduchu zajišťují dva dodávané 120mm ventilátory s LED podsvícením. Jeden je nainstalován vpředu před košem na disky, druhý je osazen v zadní pozici. Další možností, kam osadit ventilátory jsou bočnice a strop skříně. Samozřejmostí jsou otvory pro hadice vodního chlazení. Ty zde najdete celkem čtyři a nalézají se hned vedle slotů pro rozšiřující karty.

 

Novinka bude dostupná ve dvou barevných variantách. Obě varianty jsou dostupné pouze s průhlednou bočnicí. Černá varianta je dodávána s modře podsvíceným ventilátory, zatímco bílá varianta má ventilátory podsvícené bíle. Doporučená cena černého modelu je stanovena na 79,90 € (cca 2000 Kč). Bílý model je překvapivě o 10 € dražší a jeho doporučená cena je tak 89,90 € (cca 2250 Kč). Proč výrobce nasadil rozdílné ceny, to už nikde neuvedl.

Zdroj: Enermax

Ohodnoťte tento článek!