Malá, pasivně chlazená GT 220 od MSI

0

Low-endové GeForce s jádrem GT216 jsou na trhu již nějaký ten pátek, přesto jsme se pasivních modelů zatím v hojnější míře nedočkali. Nahlédneme-li do ceníků českých e-shopů, objevíme maximálně tak Zotac GT 220 Zone, což rozhodně nelze označit za pestrou a dechberoucí škálu možností. Změnit se to chystá tchajwanská MSI se svým produktem nevelkých rozměrů.

   

MSI N220GT-MD1GZ, toť půvabný název dnes oznámeného zařízení. Parametry se od standardní GeForce GT 220 nijak neliší, na nějaké přetaktování raději nemyslete: i když je výrobní proces 40nm, dodávaný pasivní chladič bude mít zřejmě i tak co dělat s referenčními takty, natožpak s navýšenými. Frekvence jádra činí 625 MHz, 48 stream procesorů pracuje na 1580 MHz. Paměťová sběrnice má šířku 128 bitů a vše doplňuje 1 GB DDR2 paměti (efektivní kmitočet 810 MHz).

GeForce GT 220 od MSI se dále může pochlubit podporou DirectX 10.1, pasivním chladičem s dvěma heat-pipe trubičkami, zalitými cívkami a pevnými kondenzátory. Z výstupů jmenujme obstarožní analogový D-Sub a digitální tandem DVI s HDMI. Toužíte-li po pasivní GeForce do dvou tisíc, GT 220 v podání MSI by mohla být ta správná volba: na e-shopu AlfaComp.cz se již prodává za cenu 1765 Kč vč. DPH (tj. o 100 Kč levněji, než výše zmíněný Zotac).

Zdroj: TC Magazine

Ohodnoťte tento článek!