Ačkoli skuteční počítačoví nadšenci uznávají jedině velké PC skříně nacpané nejnovějšími komponentami, které si sami po pečlivém uvážení vybrali, většině lidí stačí i počítače, které jsme pozvali do tohoto testu. Jde o malé krabičky, které můžete na stole téměř přehlédnout, případně je rovnou záměrně schováte za monitor. Přesto vám nabídnou většinu toho, co očekáváte od „dospělého“ počítače.

Na hry nejsou

Dobře si poradí s běžnou kancelářskou prací, internetem, bez výjimky dnes již plynně přehrávají HD video, vinou integrované grafické karty se ale stále nehodí pro hráče. Přesto běžné hry rozběhnou – stačí nastavit nižší rozlišení i detaily a můžete si zahrát i plynule. Pro menší děti a občasné hráče to může být dostatečné.

Test mini počítačů do 8000 Kč

Minipočítače mají samozřejmě také mnohé výhody, to je ostatně i důvod, proč se jim věnujeme. Kromě malých rozměrů, které jsou očividné, jsou tu i další přednosti. Tyto počítače převážně netopí, nehučí a také spotřebovávají minimum elektrické energie. A ani jejich ceny nejsou nijak závratné. V naší kategorii se všechny testované modely vešly do osmi tisíc včetně DPH i operačního systému (ve všech případech Windows 8).

 

Jak jsme testovali

Ačkoli u těchto přístrojů není výkon tím nejdůležitějším parametrem, museli jsme je samozřejmě podrobně otestovat a obodovat. Proklepli jsme je celou sadou testů od PCMarku, přes test disku, 3DMark až po oblíbenou hru Trackmania. Zde se jasně ukázalo, že si na nich zahrajete, jakmile ale budete chtít nastavit pořádné detaily, integrované grafice dojde dech. Změřili jsme také start systému a překvapilo nás, jak malou výhodou je u Windows 8.1 rychlé SSD. 

Test mini počítačů do 8000 Kč

V sekci ergonomie a design jsme hodnotili nejen vzhled, ale hlavně kvalitu zpracování a použité materiály. Řešili jsme hlučnost ventilátoru, rozmístění konektorů a další věci, které se týkají uživatelské zkušenosti. V kategorii výbava jsme bodově ocenili veškerý nadstandard (SSD, Wi-Fi ac, klávesnice a myš v balení, VESA držák) a také všechny další výhody proti konkurentům. Třeba dvířka konektorů, ručně demontovatelné šroubky, velikost napájecího adaptéru nebo speciální software.

Partner testu
Test mini počítačů do 8000 Kč
Za zapůjčení počítače děkujume společnosti Alza.cz.

Úvod, jak jsme testovali

1. Lenovo IdeaCentre Q190

IdeaCentre od Lenova nás velmi příjemně překvapilo. Vsadilo na „pouhé“ dvoujádro na 1,6 GHz, ale na oplátku vybavilo svůj počítač čtyřmi gigabajty operační paměti, což při provozu Windows 8.1 považujeme z nutnost. Žádný jiný počítač v testu tuto podmínku nesplnil. V syntetických testech se o něco slabší procesor mírně projevil, nebylo to však nic zásadního. V testované hře a hlavně pak při běžném provozu měl ale počítač díky paměti značně navrch, rozdíl ve 200 Hz procesoru při používání wordu a internetu prostě nepostřehnete. Pokud nepočítáme model Zotac s SSD, měl tento model nejrychlejší pevný disk, společně s pamětí se to pozitivně projevilo na rychlosti startu i celého systému.

Lenovo IdeaCentre Q190
procesor Intel Celeron 1017U (2× 1,6 GHz, Ivy Bridge) Lenovo IdeaCentre Q190
operační paměť 4 GB (DDR3)
grafická karta Intel HD Graphics (350 MHz)
disk
500 GB
sítě 1Gb/s LAN, Wi-Fi b/g/n
přední konektory 2× USB 3.0, čtečka karet SD/SDXC, sluchátka a mikrofon
zadní konektory 4× USB 2.0, HDMI, VGA, LAN, S/PDIF
další
myš a klávesnice v balení, stojan, VESA držák, dvířka k předním konektorům
OS Windows 8.1 (with Bing)
rozměry 155 × 192 × 22 mm
cena 6883 Kč
hodnocení
výkon 82 % 77 %
   ergonomie a design 78 %
výbava 86 %

Lenovo IdeaCentre Q190 Lenovo IdeaCentre Q190 Lenovo IdeaCentre Q190 Lenovo IdeaCentre Q190  

Samotný počítač je velmi tenký a lehký, působí skutečně sympatickým dojmem. Lesklé plasty komentovat nebudeme, potěšila nás ale jednoduchá dvířka v přední části, která ukrývají konektory. Se zavřeným krytem vypadá počítač velmi vkusně. Umístění konektorů je na rozdíl od některých konkurentů maximálně logické a zasluhuje pochvalu. V přední části najdeme kromě obligátní čtečky také dva rychlé porty USB 3.0 pro připojení nějakého toho flashdisku, v zadní části jsou pak čtyři další obyčejná USB pro připojení běžných periferií. V zadní části samozřejmě nechybí LAN, HDMI a VGA, bonusem je digitální zvukový výstup, který je ale v této kategorii standardem. Potěšila nás integrovaná Wi-Fi. Daní za to, že nikde nic netrčí, je o něco slabší příjem signálu.

Naměřili jsme
PCMark 8 1545 bodů
Cinebench R15 (CPU)
109 cb
CrystalDiskMark (sekvenční čtení/zápis) 105,9/94,8 MB/s
CrystalDiskMark (4kB čtení/zápis) 
0,38/0,72 MB/s
Start systému 24,5 s
3DMark (Cloud Gate) 1824 bodů
3DMark (Ice Storm) 20 824 bodů
3DMark 11 (Performance) 372 bodů
TrackMania (1 366 × 768, low) 47,4 fps
TrackMania (1 920 × 1 200, medium) 16,9 fps
Spotřeba (nečinný/zátěž) 11/25 W
Hlučnost stabilní, středně hlasitý zvuk, střední výšky

Mezi negativa tohoto modelu patří určitě vyšší hlučnost, ventilátor produkuje stabilní vyšší zvuk, který může být v úplném tichu trochu rušivý. Z testovaných modelů měl také jednu z nejvyšších spotřeb, jedná se ale o rozdíly v několika wattech, z celkového pohledu jde o zanedbatelnou položku.

Lenovo IdeaCentre Q190 Lenovo IdeaCentre Q190 Lenovo IdeaCentre Q190 

K mini-počítači se dodává stojánek, který umožňuje ušetřit místo na stole a mít přístroj postaven „na výšku“. V takovém případě má vypínač hezky po ruce, v horní části. Díky gumovým nožičkám je ale dobře připraven i na „ležatou“ polohu. V balení nechybí ani speciální kovový VESA závěs, díky němuž je možné přístroj připevnit k zadní části téměř každého monitoru. Dalším bonusem v balení je jednoduchá drátová myš s klávesnicí, na které se velmi dobře píše. To vše za bezkonkurenčně nejnižší cenu učinilo z Lenova vítěze tohoto testu. 

Plusy / mínusy
4 GB paměti, cena výkon procesoru
design a rozměry vyšší zvuk ventilátoru
integrovaná anténa vyšší spotřeba
klávesnice a myš  

2. Zotac ZBox nano CI320 Plus

Zotac má s malými počítači velmi bohaté zkušenosti, což zúročil v tomto modelu. Jde o malý a elegantní přístroj, který ze všech testovaných modelů nejlépe odpovídá představě Intelu o takzvaných NUC počítačích (Next Unit of Computing). Na rozdíl od svých konkurentů má lépe vybavenou základní desku, která kromě standardních USB a povinného HDMI nabízí také datový port eSATA a digitální obrazový DisplayPort. VGA sice chybí, to už dnes ale téměř nikomu nevadí. Zajímavostí je, že zvukový výstup, který najdete v přední části, je zároveň digitální (malý jack). Další předností je podpora nejnovější a nejrychlejší Wi-Fi typu ac – nechybí ani malá anténka, kterou po vybalení z krabice přišroubujete v zadní části. Všechny ostatní modely v testu nabízejí pouze standard v podobě 802.11 b/g/n. 

Lenovo IdeaCentre Q190
procesor Intel Celeron N2930 (4× 1,83 GHz, Bay Trail-M) Zotac ZBox nano CI320 Plus
operační paměť 2 GB (DDR3)
grafická karta Intel HD Graphics (313 MHz)
disk
64 GB (SSD)
sítě 1Gb/s LAN, Wi-Fi ac, Bluetooth 4.0
přední konektory 2× USB 2.0, čtečka karet SD/SDXC, sluchátka (S/PDIF) a mikrofon
zadní konektory 4× USB 3.0, eSATA, HDMI, DisplayPort
další
infrasenzor, anténa
OS Windows 8.1 (with Bing)
rozměry 129 × 129 × 45 mm
cena 7772 Kč
hodnocení
výkon 69 % 75 %
   ergonomie a design 84 %
výbava 89 %

Poslední zásadní odlišností od zbytku startovacího pole je osazený SSD disk. To je na první pohled velká přednost. Ve skutečnosti však osazený 64GB model představuje překvapivě malou výhodu. Jeho kapacita je samozřejmě velkým problémem, už sám systém zkonzumuje 10 GB, poté nainstalujete pár základních programů a na data vám zbude žalostně málo místa. U počítače určeného na stůl to naštěstí není až takový problém, zvláště díky osazeným rychlým portům USB 3.0 a eSATA. Externí disk ale představuje další investici.

Naměřili jsme
PCMark 8 1411 bodů
Cinebench R15 (CPU)
114 cb
CrystalDiskMark (sekvenční čtení/zápis) 272,6/166,7 MB/s
CrystalDiskMark (4kB čtení/zápis) 
23,9/41,4 MB/s
Start systému 22 s
3DMark (Cloud Gate) 1430 bodů
3DMark (Ice Storm) 17 119 bodů
3DMark 11 (Performance) 264 bodů
TrackMania (1 366 × 768, low) 32,4 fps
TrackMania (1 920 × 1 200, medium) 13,3 fps
Spotřeba (nečinný/zátěž) 7/12 W
Hlučnost pasivně chlazený, bezhlučný

SSD disk tohoto modelu je ve srovnání s plotnovými konkurenty rychlý (sekvenční čtení přes 270 MB/s, zápis přes 160), ale bohužel není tím zásadním elementem, který by běh aplikací brzdil. Hlavním problémem jsou pouze 2 GB operační paměti a integrovaná grafika, která se v testech příliš nepochlapila. SSD se ale pozitivně projeví při startu, otevírání aplikací a práci s většími soubory. Osobně jsem velkým zastáncem moderních disků ve všech zařízeních, v tomto případě bych ale možná volil spíše disk klasický – 500GB kusy, které najdete v ostatních počítačích v testu, vycházejí cenově úplně stejně.

Zotac ZBox nano CI320 Plus Zotac ZBox nano CI320 Plus Zotac ZBox nano CI320 Plus Zotac ZBox nano CI320 Plus Zotac ZBox nano CI320 Plus 

Šikovný je infraport umístěný v přední části. Ten, kdo přístroj navrhoval, evidentně počítal s tím, že může sloužit jako multimediální centrum. To velmi oceňujeme. V přední části najdeme také dvě „pomalá“ USB 2.0, již zmíněné audiokonektory, čtečku karet a také indikační diody. Zotac jako jediný dokáže miniaturní počítač uchladit pasivně, přístroj tak nevydává vůbec žádný hluk, za což jsme přidělili hodně plusových bodů. Tomu odpovídá i design s motivem včelích pláství, který pomáhá teplo odvádět. K tomu máme jedinou výtku – ZBox nano bude vinou mnoha perforací a členitosti značně nepříjemné čistit a udržovat. Případná výměna disku nebo rozšíření pamětí (až 8GB, ale je nutné pořídit dva 4GB moduly) je velmi snadná, stačí odšroubovat gumové nožičky, na kterých Zotac stojí. Po upgradu by mohlo jít o velmi svižnou kancelářskou krabičku. 

Plusy / mínusy
ozměry, SSD, Wi-Fi ac kapacita SSD
eSATA, DisplayPort, infraport pouze 2 GB paměti
pasivní chlazení náchylný na prach

3. Asus EeeBox EB1036

Asus je jedním z výrobců, který s miniaturními počítači začínal, přesto nám za ty roky název EeeBox ještě úplně nejde „do huby“. Jeho přístroje ale dobře známe, na Cnews (i v Extra PC) jsme již podobně vyhlížející krabičky testovali. U tohoto modelu inženýři vsadili na desktopový procesor Celeron J1900 z rodiny Bay Trail-D. U čtyř jader na 2 GHz a s papírově silnou grafikou jsme tedy očekávali hvězdné výsledky. O něco novější mobilní Celerony osazené u Lenovo a MSI však Asusu nedaly šanci. Opět navíc zaúřadovaly pouze 2 GB operační paměti a zklamání bylo na světě. V testech Asus předstihl jen krabičku od Zotacu (ta má navíc starší platformu z počátku roku 2013) a to ještě nijak zářně.

Asus EeeBox EB1036
procesor Intel Celeron J1900 (4× 2,0 GHz, Bay Trail-D) Asus EeeBox EB1036
operační paměť 2 GB (DDR3) 4 GB (DDR3)
grafická karta Intel HD Graphics (688 MHz)
disk
500 GB
sítě 1Gb/s LAN, Wi-Fi b/g/n
přední konektory 1× USB 3.0, 3× USB 2.0, čtečka karet SD/SDXC, sluchátka a mikrofon
zadní konektory 4× USB 2.0, HDMI, VGA, LAN, COM (servisní port)
další
stojan, závit na stativ, anténa
OS Windows 8.1
rozměry 219 × 173 × 29 mm
cena 7637 Kč
hodnocení
výkon 73 % 73 %
   ergonomie a design 80 %
výbava 82 %

Tělo malého počítače je velmi elegantní a připomíná knihu, rušivá snad může být jen anténa. Nám v redakci ale naopak připadala správně „ajťácká“, navíc pochytá dost signálu. V balení najdete jednoduchý stojánek – přístroj je připraven ležet i stát. Na černé ploše ale bohužel velmi snadno ulpívají otisky prstů. Nenadchnul nás podivně tvarovaný a extra velký napájecí adaptér. Jeho přítomnost si ale zřejmě vyžádal desktopový procesor.

Naměřili jsme
PCMark 8 1309 bodů
Cinebench R15 (CPU)
140 cb
CrystalDiskMark (sekvenční čtení/zápis) 100/96,4 MB/s
CrystalDiskMark (4kB čtení/zápis) 
0,33/0,71 MB/s
Start systému 28 s
3DMark (Cloud Gate) 1486 bodů
3DMark (Ice Storm) 18 156 bodů
3DMark 11 (Performance) 257 bodů
TrackMania (1 366 × 768, low) 43,2 fps
TrackMania (1 920 × 1 200, medium) 12,3 fps
Spotřeba (nečinný/zátěž) 8/12 W
Hlučnost stabilní, slabý, nízký zvuk

V balení najdete velkorysý ocelový držák na VESA závěs. Pokud takto přístroj přimontujete k zadní části monitoru, ušetříte na pracovním stole hodně místa. Velkou pochvalu si výrobce zaslouží za ventilátor, který produkuje jen slabý hluk. Hlasitější je i chrastění pevného disku při pohybu hlaviček, v tomto směru tedy s Asusem patálie nebudou.

Asus EeeBox EB1036 Asus EeeBox EB1036  Asus EeeBox EB1036 Asus EeeBox EB1036  Asus EeeBox EB1036 

Asus nás zklamal, co se USB konektorů týče – nabídl pouze jediné USB 3.0 a tři USB 2.0. Stačit to asi bude, ale chybí jakákoli rezerva. Naopak překvapením byl COM port, pomocí kterého se připojují například termotiskárny nebo skenery čárových kódů. Už je vám jasné, odkud vítr vane? Přístroj je primárně určen do byznysové sféry, čemuž odpovídá i VESA závěs. Tomuto záměru vyhovuje také velmi nízká spotřeba, kterou se Eee Box může pochlubit, stejně jako elegantní, ale nenápadný design. Když bude navíc připlácnutý zezadu k monitoru, nebude vám ani vadit neergonomické rozmístění konektorů.  Do firmy tedy ideální, na domů jsou tady jiné stroje. 

Plusy / mínusy
COM port velký adaptér
VESA závěs grafický výkon
nízká spotřeba a hlučnost počet a umístění USB portů

3. MSI Wind Box DC111-054EU

Wind Box je jedním ze nejoriginálnějších a nejstylovějších počítačů, které jsme v redakci měli za hodně dlouhou dobu. Je určen k tomu, aby se usadil do speciálního stojanu a používal „na výšku“. Bílo-černé provedení vás zaujme na první pohled, sci-fi dojem ještě podtrhuje bílé podsvícení vypínače a dvou velkých indikačních pruhů. S praktičností už je to trochu složitější: připojování těsně padnoucích USB nemusí být v úhlu úplně nejpohodlnější. Poukázat musíme také na to, že v přední části najdeme čtyři pomalá USB 2.0, v zadní pak dvě USB 3.0. S počtem jsme naprosto spokojeni, ale chtěli bychom to přesně naopak. Pomalá USB dozadu na periferie, rychlá dopředu na flashdisky.

MSI Wind Box DC111-054EU
procesor Intel Celeron 1037U (2× 1,8 GHz, Ivy Bridge) MSI Wind Box DC111-054EU
operační paměť 2 GB (DDR3)
grafická karta Intel HD Graphics (350 MHz)
disk
500 GB
sítě 1Gb/s LAN, Wi-Fi b/g/n
přední konektory 4× USB 2.0, sluchátka a mikrofon
zadní konektory 2× USB 3.0, HDMI, VGA, LAN, sluchátka, S/PDIF
další
čtečka karet SD/SDXC z boku, stojan
OS Windows 8.1 (anglická)
rozměry 192 × 151 × 35 mm
cena 7273 Kč
hodnocení
výkon 58 % 73 %
   ergonomie a design 77 %
výbava 71 %

V přední části najdeme také sluchátkovou a mikrofonní zdířku, ta výstupní je navíc zopakována ještě mezi zadními konektory a navíc doplněna o digitál (S/PDIF). Na zvuk je tedy MSI připraveno dobře. V horní části je pak ještě čtečka na paměťové karty. Přístroj je připraven i na montáž do VESA závěsu, ten ale musíte pořídit samostatně. Stejně jako Lenovo má také MSI Wi-Fi s podporou 802.11 b/g/n se schovanou anténou. Příjem signálu mírně trpí, ale tady jde v první řadě o eleganci!

Naměřili jsme
PCMark 8 1574 bodů
Cinebench R15 (CPU)
122 cb
CrystalDiskMark (sekvenční čtení/zápis) 102,2/99,4 MB/s
CrystalDiskMark (4kB čtení/zápis) 
0,34/0,69 MB/s
Start systému 30 s
3DMark (Cloud Gate) 1948 bodů
3DMark (Ice Storm) 21 898 bodů
3DMark 11 (Performance) 370 bodů
TrackMania (1 366 × 768, low) 45,8 fps
TrackMania (1 920 × 1 200, medium) 17 fps
Spotřeba (nečinný/zátěž) 14/22 W
Hlučnost vyšší, středně silný, šelestivě-chrastivý zvuk

Počítač je osazen dvoujádrovým Celeronem (1037U) z generace Ivy Bridge taktovaným na 1,8 GHz. S testy si poradil hravě a v mnoha dopadl nejlépe. Lenovo ale v našich očích celkově neporazil kvůli dvěma gigabajtům operační paměti, což je z našeho pohledu málo. Kapacitu můžete snadno navýšit jedním 2GB SODIMM modulem v hodnotě 500 Kč, zásahem do přístroje ale s největší pravděpodobností přijdete o záruku. 

MSI Wind Box DC111-054EU MSI Wind Box DC111-054EU MSI Wind Box DC111-054EU MSI Wind Box DC111-054EU 

S Full HD videm si poradí bez problémů, na hraní náročných her to ale ani v tomto případě bohužel nestačí. Na to jsou tady ale jiné stroje. Mírně nás zklamala hlučnost, ventilátor Wind Boxu produkuje středně silný, šelestivě-chrastivý zvuk. Náladu nám ale spravila programová nadstavba od MSI, kterou v systému najdete. Počítač se po po prvním spuštění zapne automaticky na plochu a vyskočí speciální okno, ve kterém si zvolíte, v jakém režimu chcete počítač automaticky spouštět. To by mělo být samozřejmostí u všech podobných počítačů a my za to MSI tleskáme.

Plusy / mínusy
design, konektorová výbava hlučnost
programová nadstavba rozmístění konektorů
integrovaná Wi-Fi dobrému procesoru škodí pouhé 2 GB paměti
4 GB operační paměti  

U testu jsme původně uvedli, že počítač od MSI má pouze 2 GB operační paměti. Model MSI Wind Box DC111-054EU má ve skutečnosti 4 GB. Výrobci se tímto omlouváme.

Závěr

 

Lenovo IdeaCentre Q190

Při testování jsme si ověřili, že malé počítače v této cenové kategorii už skutečně plnohodnotně nahradí stolní počítače. Tedy co se kancelářských úkolů týče. S výkonově náročnějšími operacemi a hrami už si neporadí, ale to se dalo čekat. Lenovo se stalo jasným vítězem díky kombinaci rychlého disku a 4 GB operační paměti. Počítač je příjemně svižný a nestyděli bychom se ho osadit ani do kanceláře někoho blízkého, na kom nám záleží. Jako bonus navíc dostanete klávesnici s myši – jde o ideální ekonomické řešení.

 

 

Samozřejmě bychom si dokázali představit ještě zajímavější přístroj, nejblíž k tomu měl asi Zotac, který svou příležitost ale promarnil neuváženou konfigurací. Naštěstí se prodává také v „prázdné“ barbone verzi, takže si jej můžete dovybavit podle libosti a získat tak ideální domácí mini-počítač. 

Přehled testovaných počítačů

Asus EeeBox EB1036 Lenovo IdeaCentre Q190 MSI Wind Box DC111-054EU Zotac ZBox nano CI320 Plus
hodnocenívýkon 73% 82% 85% 69%
ergonomie a design 80% 78% 77% 84%
výbava 82% 86% 71% 89%
celkem 73% 77% 73% 75%

Naměřili jsme
PCMark 8 1 309 bodů 1 545 bodů 1 574 bodů 1 411 bodů
Cinebench R15 (CPU) 140 cb 109 cb 122 cb 114 cb
CrystalDiskMark (sekvenční čtení/zápis) 100/96,4 MB/s 105,9/94,8 MB/s 102,2/99,4 MB/s 272,6/166,7 MB/s
CrystalDiskMark (4kB čtení/zápis) 0,33/0,71 MB/s 0,38/0,72 MB/s 0,34/0,69 MB/s 23,9/41,4 MB/s
start systému 28 s 24,5 s 30 s 22 s
3DMark (Cloud Gate) 1 486 bodů 1 824 bodů 1 948 bodů 1 430 bodů
3DMark (Ice Storm) 18 156 bodů 20 824 bodů 21 898 bodů 17 119 bodů
3DMark 11 (Performance) 257 bodů 372 bodů 370 bodů 264 bodů
TrackMania (1 366 × 768, low) 43,2 fps 47,4 fps 45,8 fps 32,4 fps
TrackMania (1 920 × 1 200, medium) 12,3 fps 16,9 fps 17 fps 13,3 fps
spotřeba (nečinný/zátěž) 8/12 W 11/25 W 14/22 W 7/12 W
hlučnost stabilní, slabý, nízký zvuk stabilní, středně hlasitý zvuk, střední výšky vyšší, středně silný, šelestivě-chrastivý zvuk pasivně chlazený, bezhlučný
Parametry
procesor Intel Celeron J1900 (4× 2,0 GHz, Bay Trail-D) Intel Celeron 1017U (2× 1,6 GHz, Ivy Bridge) Intel Celeron 1037U (2× 1,8 GHz, Ivy Bridge) Intel Celeron N2930 (4× 1,83 GHz, Bay Trail-M)
operační paměť 2 GB (DDR3) 4 GB (DDR3) 2 GB (DDR3) 2 GB (DDR3)
grafická karta Intel HD Graphics (688 MHz) Intel HD Graphics (350 MHz) Intel HD Graphics (350 MHz) Intel HD Graphics (313 MHz)
disk 500 GB 500 GB 500 GB 64 GB (SSD)
sítě 1Gb/s LAN, Wi-Fi b/g/n 1Gb/s LAN, Wi-Fi b/g/n 1Gb/s LAN, Wi-Fi b/g/n 1Gb/s LAN, Wi-Fi ac, Bluetooth 4.0
přední konektory 1× USB 3.0, 3× USB 2.0, čtečka karet SD/SDXC, sluchátka a mikrofon 2× USB 3.0, čtečka karet SD/SDXC, sluchátka a mikrofon 4× USB 2.0, sluchátka a mikrofon 2× USB 2.0, čtečka karet SD/SDXC, sluchátka (S/PDIF) a mikrofon
zadní konektory 4× USB 2.0, HDMI, VGA, LAN, COM (servisní port) 4× USB 2.0, HDMI, VGA, LAN, S/PDIF 2× USB 3.0, HDMI, VGA, LAN, sluchátka, S/PDIF 4× USB 3.0, eSATA, HDMI, DisplayPort
další stojan, závit na stativ, anténa myš a klávesnice v balení, stojan, VESA držák, dvířka k předním konektorům čtečka karet SD/SDXC z boku, stojan infrasenzor, anténa
OS Windows 8.1 Windows 8.1 (with Bing) Windows 8.1 (anglická) Windows 8.1 (with Bing)
rozměry 219 × 173 × 29 mm 155 × 192 × 22 mm 192 × 151 × 35 mm 129 × 129 × 45 mm
cena 7637 Kč 6883 Kč 7273 Kč 7772 Kč
Ohodnoťte tento článek!