Mall a Heuréka mění majitele. Za 5,4 miliardy korun je kupuje Rockaway

0

V Česku se schyluje k dalšímu megaobchodu. Investiční skupina Rockaway Capital Jakuba Havrlanta se dohodla na převzetí společností Netretail Holding a Naspers OCS Czech Republic, dosud obě patřící jihoafrické skupině Naspers. Akvizice přijde Rockaway na 200 milionů eur, tedy 5,4 miliardy korun. Transakci finančně podpoří ještě Daniel Křetínský, Patrik Tkáč a společnost PPF. Obchod ještě bude muset schválit regulátor.

Jakub Havrlant
Jakub Havrlant

Netretail provozuje v Česku, Slovensku, Maďarsku, Polsku a Slovinsku e-shopy pod značkou Mall. Naspers OCS zase v Česku a Slovensku vede srovnávače cen Heuréka. Rockaway již vlastní třetinový podíl v CZC.cz. Od loňska pak vlastní ještě síť online obchodů Vivantis (Parfemy.cz, Krasa.cz, Prozdravi.cz, Hodinky.cz atd.). Konsolidované tržby celého Rockaway by teď na tuzemském e-commerce trhu měly převýšit i dosud vedoucí Alzu.

Mall i Heureka jsou úspěšné společnosti, které skvěle rozvinou naše stávající aktivity na poli e-commerce. Máme díky tomu před sebou příležitost, jak během velmi krátké doby atakovat obrat 1 miliardu eur a obsadit pozici e-commerce lídra v regionu Střední Evropy, který přinese nové služby a pomůže rozvoji internetové ekonomiky v celém regionu,“ říká Jakub Havrlant, šéf Rockaway.

Jihoafrický Naspers v Česku ještě nekončí. Vlastní platební systém PayU a také skupinu Allegro, do které patří aukční portál Aukro.cz.

 

Zdroj: Rockaway

Ohodnoťte tento článek!