Mall následuje Amazon. Tento týden otestuje doručení balíčku pomocí dronu

0

Představte si, že vám objednávka z e-shopu dorazí během hodiny. Takhle si budoucnost maluje Amazon, ale třeba i český Mall. Potřebovat k tomu budou rozsáhlou síť distribučních center a velkou letku doručovacích dronů. Tuzemský obchod chce doručení balíčku pomocí bezpilotního letounu otestovat již tento týden.

Cílem testu bude ověřit kompletní proces: od objednání zákazníkem přes identifikaci v distribučním centru až po převzetí dronem, který zásilku doručí přímo zákazníkovi. Test proběhne v distribučním centru v Jirnech u Prahy a bude přenášený prostřednictvím livestreamu na facebookovém profilu Mall.cz,“ píše obchod v tiskové zprávě.

 

Čtyři z pěti objednávek prý u velkých obchodů tvoří balíčky vážící pod dva kilogramy, to jsou drony schopné unést a v řadě případů tak zkrátit dobu mezi objednávkou a doručením. „Možnost doručení zásilky dronem by byla přínosem nejen pro zákazníka, ale šlo by o další posun pro celý obor e-commerce. Věřím, že vše proběhne hladce a ostrý test potvrdí, že podobné služby máme na dosah,“ říká Jakub Havrlant, výkonný ředitel Mall Group.

Na test bude dohlížet Úřad pro civilní letectví, protože automatizované doručování pomocí dronů zatím zákony nedovolují. „K úpravě legislativy může vést ještě dlouhá cesta, pro nás je podstatné být součástí celého procesu a mít možnost poskytnout zkušenosti z našeho vlastního testování,“ dodává Jakub Havrlant.

Zdroj: TZ Mall

Ohodnoťte tento článek!