Mapy.cz dál válí. Od Microsoftu si vypůjčily detailní letecké snímky celého světa

0

Po Česku a Slovensku, kde si letecké snímky (ortofoto mapy) nechá Seznam dělat sám, a Rakousku, kde využil tamních otevřených zdrojů, jsou na mapy.cz nově dostupné letecké snímky celého světa. Seznam spolupracuje s Microsoftem, který české společnosti poskytl stejná data, jako sám používá v Bing Maps.

 

Zahraniční letecké snímky se mohou rovnat těm slovenským nebo rakouským, jejich rozlišení je až 30 centimetrů na pixel. V Česku fotil TopGis s rozlišením až 12,5 centimetru na pixel. Satelitní mapy, které Seznam v zahraničních destinacích doteď používal, byly o dva řády horší. Ty nabídly jen 30 metrů na pixel. U některých oblastí (typicky těch méně osídlených)  se používají nadále.

Díky OpenStreetMap má Seznam také detailní základní/vektorovou mapu celého světa. Tyto podklady je stejně jako v Česku možné do mobilu stáhnout pro offline prohlížení.

Téměř 600 tisíc lidí si do svých telefonů stáhlo na dva a půl milionu offline map. Lidé si doposud stáhli více jak 904 tisíc map českého území. Na druhém místě je Slovensko s více jak 224 tisíci stažených map a na třetím Rakousko, které bylo staženo více jak 134 tisíckrát. Do první desítky oblíbených offline map patří ještě Německo se 107 tisíci, Polsko se 72 tisíci, Itálie s 52 tisíci, Chorvatsko se 51 tisíci, Maďarsko se 42 tisíci, Slovinsko s 36 tisíci a Francie s 30 tisíci stažených map,“ píše Seznam na svém blogu.

Sfinga v Gíze
Sfinga v Gíze

Ayers Rock (Uluru)
Ayers Rock (Uluru)

Hora Fudži
Hora Fudži

Niagarské vodopády
Niagarské vodopády

Ohodnoťte tento článek!