Mapy.cz již naplánují trasy i přes lesní nebo polní cestu. Samozřejmě jen pro pěší a cyklisty

0

Mapy Seznamu v Česku zachycují 128 000 kilometrů silnic dostupných auty a skoro 180 000 kilometrů tras pro turisty (chodníky, schody, lesní, polní a zpevněné cesty). Nově se můžete nechat navigovat i přes ty bez turistického značení. Stačí naplánovat trasu a Mapy.cz by měly doporučit nejkratší trasu, i když povede skrz lesní cestičku. Pokud ideální trasu nestanoví automaticky, je možné body přidávat ručně a Mapy.cz si zbytek dopočítají.

Mapy.cz již naplánují trasu i po lesních a polních cestách
Mapy.cz již naplánují trasu i po lesních a polních cestách

Plánovač tras Mapy.cz umí pracovat s povrchem komunikace. „To znamená, že například při plánování cyklistické trasy upřednostňujeme lepší povrch a raději nabídneme delší trasu po lepší cestě než nejkratší trasu po pěšině. Volba je však vždycky na samotném člověku, který si může kdykoliv zvolit, zda chce nejkratší trasu bez ohledu na terén, nebo si vloží průjezdní bod místem, kterým chce jít,“ vysvětluje Martin Fuks, manažer týmu Mapy.cz.

 

Při plánování samozřejmě myslíme i na ochranu přírody. Plánovač proto neplánuje cyklistické trasy mimo vyznačené cesty v národních parcích a národních přírodních rezervacích a také neplánuje pěším turistům mimo značené trasy v I. zóně těchto parků a rezervací, ačkoliv jsou komunikace v podkladové mapě vidět,“ doplňuje Fuchs.

Plánování skrz lesní a polní cesty přijde v létě i na Slovensko, později funkci přidá také do dalších zahraničních zemí. Kromě toho Seznam v létě přidat ještě plánování přes všechny známé chodníky a pěšiny ve městech.

Zdroj: Seznam

Mapy.cz již naplánují trasy i přes lesní nebo polní cestu. Samozřejmě jen pro pěší a cyklisty
Ohodnoťte tento článek!
1 (20%) 1 hlas/ů