Mapy.cz mají další zlepšováky. Novou verzi pro iOS a možnost zaplacení parkovného

0
Ilustrační foto (zdroj: DDOT DC / Flickr)

Před rokem Seznam do svých map přidal parkovací zóny. V těch v Praze 5, 6 a 8 již můžete rovnou přes aplikaci nebo web za parkovné zaplatit. V detailu místa je odkaz na online platbu, kam zadáte registrační značku a údaje o kartě.

Bránu neprovozuje samotný Seznam, ale firma MPLA, která se zabývá právě systémy pro mobilní platby za parkovací lístky a MHD. Na webu Mapy.cz i v aplikaci pro Android je placení přehledné, avšak na iOS nebo Windows Phone/Mobile neuvidíte v detailu místa nic jako „Online platba“. Pouze je tam řádek „Web“ a v něm nijak nepopsaný odkaz typu https://ke-utc.appspot.com/static/onstreet.html?blabla. Tohle fakt nebudí důvěru.

Navíc je škoda, že Mapy.cz neintegrují třeba SMS platby, které se v mnoha městech používají. Hodit by se mohlo i umístění automatů na lístky, někdy je problém je najít. Snad příště.

V App Storu pro iOS 9.0+ se pak objevila nová aplikace Mapy.cz ve verzi 3.13. Odkazy na Mapy.cz se již konečně mohou otevírat přímo v aplikaci. Nově jde sdílet místa a trasy. Na aktualizaci offline map aplikace upozorní číslem na ikonce. Vývojáři slibují plynulejší rotaci mapy. A poslední novinkou je synchronizace historie vyhledaných dotazů mezi aplikacemi a webem.

Ohodnoťte tento článek!