Mapy.cz mají novou aplikaci pro Android a iOS. Přináší 3D mapy a panoramu

0

Seznam včera vydal aktualizaci své mapové aplikace pro obě hlavní mobilní platformy. V obou případech mají novou plochou ikonku se znakem M (ta stará byla hezčí), opravují chyby a mají nový přihlašovací dialog. Hlavní novinkou je ovšem integrování 3D map a panoramy (Street View).

Mobilní Mapy.cz s panoramou a 3D
Mobilní Mapy.cz s panoramou a 3D

K oběma funkcím se dostanete po kliknutí na libovolný bod na mapě. Nad popisem místa pak přibyla dvě tlačítka. V panoramě se můžete pohybovat jen pomocí šipek, nikoliv poklepáním na mapu. Nefunguje ani automatické rozhlížení při otáčení telefonem či tabletem. Google Mapy tohle zvládnou. 3D mapu už lze ovládat pomocí tlačítek i obvyklých gest pro otáčení, přibližování nebo změnu perspektivy.

Panorama3D mapa
Panorama | 3D mapa

Mapy.cz ve verzi 4.4.0 můžete stahovat z Play Storu, pro panoramu i 3D je potřeba Android 5.0. Mapy.cz 3.2 jsou pak se stejnými funkcemi dostupné v App Storu, aplikace vyžaduje iOS 8.0. Aplikace pro Windows Phone se pravděpodobně žádné z hlavních novinek nedočká. Tvůrčí tým na Facebooku tvrdí, že pro WP jim chybí vývojáři a že kvůli klesajícímu zájmu o platformu mají o motivaci méně.

 

Zdroj: Mapy.cz / Facebook

Ohodnoťte tento článek!