Mapy.cz nafotily celou demonstraci proti Babišovi a za nezávislost justice na Panoramu

17

Seznamácký tým z Mapy.cz pokryl v neděli další část Prahy. Konkrétně Letenskou pláň, tedy místo, jež dosud v Panoramě kromě několika cest parkem chybělo. I přes zvýšený počet lidí, kteří kvůli hezkému počasí přišli na koncert, se podařilo nafotit poměrně velkou část.

Ač se klasické snímkování pomocí auta do Panoramy dostane až za zhruba dva měsíce, v případě malé plochy to jde evidentně i rychleji. Snímkování probíhá nejen autem, ale i pěšky s krosnou na zádech, Seznam takto zmapoval například i turistické trasy. Narozdíl od běžné Panoramy tady ale Seznam nerozmazal lidem obličeje, což může být v rozporu s GDPR. Na druhou stranu nejde o nezúčastněné lidi na chodnících ulic, kteří za normálních okolností nechtějí být foceni. Navíc k této části Panoramy nevede z webu Mapy.cz přímý přístup.

Přímý odkaz na Panoramu na Letné.

Největší demonstrace od roku 1989 zůstane zvěčněná na internetu zřejmě jen přes přímý odkaz, neboť na mapě pokrytí není Letenská pláň zakreslena. Lidé stojící blízko koridorů se na fotografiích mohou najít. Snímkování prováděl Jiří Burýšek, koeditor Seznam Zpráv, který měl v plánu nasnímat ještě větší plochu. Kvůli velkému množství lidí se ale nebylo snadné všude dostat.

Mapy.cz nafotily celou demonstraci proti Babišovi a za nezávislost justice na Panoramu
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlasů

17 KOMENTÁŘE

 1. koukam seznam se nam cimdal vic angazuje v politice. za chvili to bude jak bigTech v USA, kteri jedou ciste jednostrannou politiku a banujou jine politicke smysleni. Doufam, ze se to tu se Seznamem nezvrhne stejne, jinak bych musel odejit z jejich sluzeb take, stejne jako jsem doporucoval znamym odejit z Atlasu a Centrumu

     • Ma pravdu a to srovnani sedi.
      Kalousek nas zadluzil, aby si par lidi narvalo kapsy penezma.
      Babis zvysuje lidem ve statnim mzdy, aby byli spokojenejsi a lepe pracovali, tudiz je to proaktivni zadluzeni, ktere je investici do toho, aby konjuktura vydrzela delsi obdobi.

      • Ty máš ekonomické vzdělání nebo na to jdeš „selským rozumem“?

       Zvyšování platů státním zaměstnancům znamená zvyšování mandatorních výdajů. Pokud by se zároveň snížil jejich počet a zvýšila efektivita, tak dejme tomu, ale jakmile budou lidé toužit po zaměstnání ve státní sféře místo soukromé, dopadneme jako Řecko. Státní sektor nemá být tahounem zvyšování mezd. Proto je alarmující, že průměrný plat ve státním sektoru už několik let překonává průměr v soukromém.

       Státní sektor, na rozdíl od soukromého, nevytváří hodnoty, které by se daly exportovat (když pomineme vzdělanější obyvatele díky motivovanějším učitelům), a v tom je zásadní problém. Konjunktura vydrží tak dlouho, dokud vydrží v okolních zemích, hlavně v Německu, a pokud z ČR nevyžene investory přemíra byrokracie a daňová zátěž.

    • Ono je moc vtipný srovnávat ekonomickou situaci za doby krize a za doby největšího ekonomického růstu. Co asi tak mohl dělat Ministr Financí v době krize? Vpodstatě nic. (Neřikám, že si v tý době nenahrabali, že se nezavedly naprosto šílené zákony apod.). Jak je možné, že v době největšího ekonomického růstu je tu největší dluh, když se Babiš před rokem vychvaloval, jak nás dluhu zbavil?
     „Bábiš zvyšuje lidem ve státním mzdy“ – no tak to je paráda, hlavně když teď bude ministerstvo financí propouštět 10% (ne-li více) lidí.
     Nevím, co byste Vy, voliči Babiše bez Kalouska dělali.. na koho byste to všechno sváděli?