Problém s parkováním? Mapy.cz vás nově zavedou k nejbližšímu parkovacímu místu pro lidi se ZTP

0

Mapy.cz začaly nabízet další užitečnou vychytávku. Zobrazí vám vyhrazená parkovací místa pro postižení, respektive pro držitele průkazu ZTP. Stačí hledat frázi „parkování ztp“ a na vybrané místo se můžete rovnou nechat navigovat.

Přes náhled Panoramy pak konkrétní místo rovnou uvidíte. Jen nezjistíte, jestli na označeném místě zrovna neparkuje nějaké SUV „bez cedulky“. Již déle funguje i fráze „parkování“, kdy se na mapě objeví seznam všech parkovacích stání včetně parkovacích domů či parkovišť u nákupních středisek. Bohužel nezjistíte aktuální obsazenost, a to ani u parkovacích domů, kde by integrace této funkce možná byla.

Mapy.cz a parkovací stání pro ZTP
Mapy.cz a parkovací stání pro ZTP

Hlavní kategorie (jako třeba zmíněné parkování) lze volit přímo u vyhledávacího tlačítka, ostatní si musíte pamatovat, nebo se při zadávání trefit. Je zde například kategorie „stojany pro kola“, který najdete i pod frází „parkování kol“. Našeptávač v této oblasti ještě není moc dokonalý.

Novinka každopádně může ušetřit čas a nervy znevýhodněné skupině obyvatel. Funguje v mobilní aplikaci i webovém prohlížeči.

zdroj: Seznam.cz

Problém s parkováním? Mapy.cz vás nově zavedou k nejbližšímu parkovacímu místu pro lidi se ZTP
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 6 hlasů