Mapy.cz mají další novinku. Ukážou počasí kdekoliv na světě

0

Je to týden, co jsme psali, že se Mapy.cz letos zaměří zejména na automobilovou navigaci, a zbaví se tak nálepky, že jsou vhodné leda tak pro turisty. Aktuální novinka se ale zase bude hodit zejména těm, kteří plánují výlet. Mapy.cz totiž na počítači i v mobilu zobrazí aktuální počasí i předpověď na čtyři dny dopředu.

Při vyhledání libovolného místa se standardně zobrazí jen aktuální teplota. Stačí ale rozbalit menu, a rázem vyskočí detailnější meteogram s tříhodinovými intervaly, kde je kromě teploty vidět i síla a směr větru nebo očekávané množství srážek. Matematický model pochází ze služby Windy.com, kterou stejně jako Seznam založil Ivo Lukačovič (dříve se jmenovala Windyty).

Smyslem této funkce není nahradit meteorologické portály, ale především umožnit lidem operativně zjistit aktuální informace o počasí pro bod zájmu na našich mapách,” upřesňuje Jan Laš, produktový manažer služby Mapy.cz.

TIP: Exkluzivně – Mapy.cz vyjely do ulic. V těhle místech budou fotit Panoramu

Mapy.cz mimochodem přímo v předpovědi píšou, že zdrojem dat je web Počasí.cz (rovněž patřící Seznamu). Ten přitom rovněž čerpá z Windy.com a sám ani s tak detailními informacemi jako Mapy.cz neoperuje.

Mapy.cz mají další novinku. Ukážou počasí kdekoliv na světě
Ohodnoťte tento článek!
4.5 (90%) 10 hlasů