Mapy.cz pro Android jsou kompletně offline včetně plánování tras

11
Mapy.cz
Mapy.cz

Seznam do své mobilní aplikace přinesl offline mapy už před třemi lety. V roce 2014 doplnil také funkci offline vyhledávání adres a loni přidal též offline hlasovou navigaci. Připojení k internetu bylo ovšem pořád potřebné pro naplánování trasy nebo její přepočet, pokud jste sjeli z navržené varianty. To se brzy změní s vydáním aplikace Mapy.cz 5.0, kterou už coby betatesteři testujeme a která ve finální verzi vyjde nejspíš během týdne.

Mapy.cz teď mohou kompletně fungovat offline (pochopitelně jen základní turistická mapa, nikoliv letecké snímky). Pro novou funkci je třeba aktualizovat původní stažené podklady, přičemž nejsou dostupné pro celý svět. Globální offline mapy jsou však v plánu.

PS: Pro někoho možná pozitivní zprávou bude, že nová podoba map, kterou najdeme na počítačích, ještě na mobil nedorazila. Seznam nejspíš ještě ladí připomínky ze zpětné vazby.

Mapy.cz 5.0 pro Android fungují kompletně offline
Mapy.cz 5.0 pro Android fungují kompletně offline
Ohodnoťte tento článek!

11 KOMENTÁŘE

 1. Vážená redakce, jelikož mě nějaké Mapy.cz pro android nezajímají, mám pro Vás námět na jinou zprávu, o které jsem za poslední rok nikde neslyšel a neviděl.
  Český hydrometeorologický ústav zpracovává ze dvou radarů Skalky a Brdy data pro předpověd počasí a další činnosti.
  Tyto radary jsou rušeny sítěmi WiFi s narůstajícím počtem. Podle mě o tom nikdo neví do té doby, kdy jeho zařízení nezačne radar rušit až příliš a nezaklepou mu doma na dveře příslušníci Veřejné Bezpečtnosti radiových vln s návrhem tučné pokuty. Je mi jasný že kdejakej jouda si nainstaluje wifinu a už ho nezajímá co tím způsobí.
  Dávám sem odkaz, na zachycené signály z wifin a a je na každém kdo si ten seznam projde, jestli náhodou není potenciálním plátcem pokuty.
  http://radar4ctu.bourky.cz/Ruseni.html
  zdar jak sviňa.

  • A mě zas nezajímá jakási tvá rádoby tabulka rušení. Přečti si někdy kodex diskutujícího (hlavně část „držení se tématu“).
   Mě zpráva ohledně map velmi zajímá a těším se na novou aplikaci.

  • Tak třeba já o tom vím, účastnil jsem se „besídky“ týpka z ČTU který na to upozorňoval. Upozorňoval na to jen a pouze poskytovatelé internetu, kteří své služby sprostředkovávají pomocí WiFi, nikoho jiného se to totiž netýká. Takže né, kdejaký jouda se svým routrem v pokojíčku na to nemá absolutně žádný vliv a vzhledem k tomu, že se to týká takřka výhradně profesionálů, které o tom pravidelně informuje ČTU (dokonce i způsobem „ty nám to rušíš, uber“) a pořádá pro ně pravidelné školení, je psaní o tom tady absolutní nesmysl. A o tom že se to týká pouze providerů v určitém okruhu kolem inkliminovaných radarů ani nemluvím. a že má ČTUčko absolutní bordel v přidělování licencí (za úplatek v Praze dům) a následné kontrole taky ne. Tož tak asi. Většínou sdílím Tvé názory poměrně ochotně, ale teď jsi úplně out …

   • Zainteresován nejsem, děkuji za cenné informace a vnesení osvěty, protože se je jinde nedočtu. To že ty a pár dalších to zajímá, neznamená, že kdejakej jouda to neudělá. Protože jak si jinak vysvětluješ narůstajicí rušení? Podle mě na to prostě kašlou. Jde mi to, že čím víc se to bude rušit, tím dřív nějaká taková organizace si prolobuje nějaký zákaz nebo omezení, které se dotkne nás všech, jen kvůli pár blbcům. Out jsem, ale nikde jsem tady nenašel lepší článek ke kterýmu by se to hodilo. Od té doby co je tady ten novej redakční systém alá stream.cz protože seznam.cz tak se tady příslušná kategorie ani mail na redakci najít nedá.

    • Totální nesmysly, tady jde opravdu jen o 5 GHz AP a spoje mezi AP, tedy poskytovatelů. Navíc si stačí přečíst u toho seznamu popisek, v seznamu je téměř vše -90 dBm a slabší signál, takže to prakticky za rušení ani nelze označit.
     Takže pro příště než tady začnu plácat nějaké nesmysly, že mě mapy nezajímají a začnu šířit zcela neopodstatněnou paniku, tak si o tom přečtu alespoň to minimum.

  • Ještě v loňském roce mělo rušení na snímky z radaru záporný vliv, letos už tam není vidět, takže ti hlavní škůdci se už napravili. Rušení od WiFi se projevovalo jako ostré modrozelené klíny v obraze.

 2. docela by mě zajímalo, jestli to samé bude i pro iOS a WP8.1/W10M. A také by mě zajímalo, jak mají postavené číslování verzí, resp. jestli je shodné mezi platformami, nebo ne. Na iOS mám verzi 3 a na WP 4 …

  • Pro WP jsou mapy dělány technologií Silverlight. Tyto programy hodlá MS příští rok ze Store vymazat. Seznam slibuje mapy offline jako UWP aplikaci, ale kdy to bude a co budou umět, to ještě neví asi ani Seznam.