Horolezci, pozor. Mapy.cz nově ukážou, kde jsou skály k lezení

0
Lezení na skále
Ilustrační foto (zdroj: UserBot / Pixabay)

Tak trochu s křížkem po funuse. Lezecká sezóna na většina místech skončila, přitom čerstvou novinkou na Mapách.cz je databáze skal. Stačí v mapách vyhledat „lezecký terén“ a nad Českem se rozsvítí stovky špendlíků s detaily jednotlivých míst.

Když mi pilot letecké záchranky v Ústí vyprávěl o tom, jak nedávno s obtížemi hledali zraněného horolezce ve skalách, které nejsou na žádných mapách pořádně zakresleny, říkal jsem si, že by nebylo špatné jim tu práci trochu zjednodušit,“ říká Jan Štěpán, produktový manažer služby Mapy.cz.

Seznam se spojil s Českým horolezeckým svazem a jeho databází skal. Tvůrci na Facebooku říkají, že importovali asi 5000 míst. Na mapách ale veškeré skály k lezení nejsou, zakresleny byly jen ty, které mají GPS souřadnice. Pokud se objeví na horosvaz.cz (můžete je tam přidat i sami), čase se objeví i na Mapách.cz.

Mapy.cz u skal ukazují předpověď počasí, a pokud jsou k dispozici informace od Svazu, tak i počet dostupných cest, jestli se momentálně smí lézt nebo zdali jsou na místě hnízda ptáků.

Seznam si sportovce a turisty hýčká. Provozuje zimní mapy pro lyžaře a běžkaře, letní mapy s koupalištěmi a jinými vodními atrakcemi nebo také plánovač tras pro vodáky. A už více než sedm let nabízí mapu cyklostezek.

Ohodnoťte tento článek!