Mapy.cz trasují přes milion uživatelů, přihlásilo se 300 nakažených a aplikace má nyní nižší spotřebu

0

Mapy.cz již měsíc trasují vaši polohu – pokud jim k tomu dáte souhlas – a přispívají tak v boji s koronavirem. Data jsou anonymizovaná a po měsíci provozu evidují přes milion zapojených uživatelů (k dnešnímu dni je jich 1 038 009).

Služba má od konce března vlastní webový formulář pro nahlášení nemoci prostřednictvím kódu z aplikace, přes který se jim přihlásilo 300 (potenciálně) nakažených. Díky datům, kdy a kde se tito užovatelé pohybovali, tak Mapy.cz rozeslali něco přes sto notifikací uživatelům, kteří se s nimi mohli potkat. Mapy.cz od včerejška také vylepšily aplikaci, která přeci jen kvůli zapnuté geolokaci spotřebovává více energie. Snížení spotřeby je prý až o 30 %.

Součást Chytré karantény

„Uživatelům chceme poskytnout co nejvíce relevantních informací o šíření koronaviru v ČR, proto jsme v mobilní aplikaci do lišty o sdílení polohy přidali i možnosti zobrazit si počty nakažených lidí v jednotlivých okresech a počet vzájemných setkání zapojených uživatelů. Jen zlomek z nich ale proběhlo s pozitivně testovaným člověkem.

Právě tato setkání vyhodnocujeme a v případě zvýšené pravděpodobnosti nákazy zasíláme lidem upozornění. Zatím jsme jich poslali přibližně stovku,“ upřesňuje Martin Jeřábek, manažer služby Mapy.cz, s tím, že tato funkce bude v aplikaci dostupná v průběhu několika následujících dnů.

Tip: Nasaďte roušku i svému telefonu. Aplikace eRouška bojuje s koronavirem pomocí Bluetooth

Mapy.cz se nyní konečně zapojují do tzv. Chytré karantény a čekají na zahájení spolupráce s call centrem. Jde o to, aby se operátoři ptali lidí i na to, zda používají trasování přes tuto aplikaci.

zdroj: Mapy.cz

Mapy.cz trasují přes milion uživatelů, přihlásilo se 300 nakažených a aplikace má nyní nižší spotřebu
Ohodnoťte tento článek!
3.3 (66.67%) 6 hlas/ů