Mapy.cz ukázaly první snímky z nové Panoramy. Tohle je jiné kafe

0

Jsou to dva roky, co Seznam oznámil, že začne snímkovat ulice podobně jako Google. Před rokem ukázal první ulice Panoramy (obdoba Street View), ale výsledky nás zklamaly. Seznam sice poctivě fotil snad všechna místa, která jsou přístupná autem, ale technická kvalita byla mizerná. Ani pěkné počasí nezaručovalo kvalitní snímky. Fotky měly nízké rozlišení, dělalo jim problém protisvětlo i nedostatek světla.

Mapy.cz (nové)Google Mapy
Mapy.cz (nové) | Google Mapy

Seznam o problémech věděl. Loni nám představil novou techniku s 15 kamerami a rozlišením 72 Mpx místo dosavadních šesti s 12 Mpx. Jako první nové vozy zamířily do Brna a dnes se Seznam pochlubil prvními snímky.

Mapy.cz (staré)Google Mapy
Mapy.cz (staré) | Google Mapy

Novou technikou je nasnímána část ulic Křížová a Vídeňská, obrázky pocházejí z 15. 7. 2014. Navazují na staré fotografie pořízené v únoru téhož roku. Na přiložených obrázcích si musíte ihned všimnout kvalitativního posunu. Fotky mají rázem dobrý dynamický rozsah, takže je dobře vidět obloha i ulice. Jsou také o dost ostřejší. Také ve srovnání se snímky od Googlu jsou seznamácké fotografie líbivější a živější. Co myslíte?

via @mapy_cz

Mapy.cz ukázaly první snímky z nové Panoramy. Tohle je jiné kafe
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas