Mapy.cz už zobrazují ceny benzinu. Chystaná navigace je nejspíš na spadnutí

0

Seznam by v létě měl do mobilních aplikací Mapy.cz integrovat autonavigaci. Nedávno navnadil obrázkem z testovací jízdy, teď do map přidal i užitečnou funkci s navigaci těsně související – u čerpacích stanic zobrazí ceny pohonných hmot. Zatím to funguje jen tak, že v aplikaci či na webu vyhledáte „čerpací stanice“, „benzin“ apod, ceny pak uvidíte u jednotlivých bodů na mapě i v boční tabulce.

Mapy.cz zobrazují ceny pohonných hmot
Mapy.cz zobrazují ceny pohonných hmot

Mapy.cz využívají databázi adres z Firmy.cz, které evidují asi 2500 stanic v Česku a 650 na Slovensku. Data o cenách však poskytuje společnost CCS provozující síť tankovacích karet. Ty však podporuje jen 1663 stanic v Česku a 428 na Slovensku. Ceny na mapách tedy budou aktuální (data se obnovují dvakrát denně), ale ne všude dostupné.

 

Mít cenu pohonných hmot na Mapy.cz je výhodné i pro samotné benzínky. Ikonka těch, kterým informace o cenách zveřejňujeme , je oproti ostatním na mapě zvýrazněna, protože vstupuje jako jeden z dalších faktorů do řazení výsledků vyhledávání na službě. Na Mapy.cz upřednostňujeme místa i firmy, o kterých máme maximum důležitých informací. Jednou z nejhorších situacích na cestách je totiž nejistota. Chceme, aby se lidé s Mapy.cz cítili všude jako doma a měli veškeré podstatné informace vždy po ruce. I proto kromě samotných cen doplňuje tým Mapy.cz čerpacím stanicím, telefony, otevírací doby a nabízené služby. Zatím máme takto kompletní informace pro 400 stanic a zbytek dále aktualizujeme,“ vysvětluje Jan Štěpán, produktový manažer Mapy.cz

Ohodnoťte tento článek!