Mapy.cz zlepšují navigaci. Ta reaguje na omezení dopravy

1

Oblíbená mapová služba od Seznamu získala do vínku další funkce. Mapy.cz už i na mobilních zařízeních nabízí nový typ mapy, která je postavená na aktuální dopravní situaci na tuzemských komunikacích a uvidíte na ní nehody, uzavírky silnic a jiná omezení dopravy. Pokud jste připojeni k internetu, můžete tak plánovat trasu automobilem dle aktuálních podmínek.

Navigace pak reaguje na nově vzniklá omezení a situace během jízdy a může vám v reakci navrhnout změnu trasy. Navigace zohledňující aktuální dopravní podmínky označena jako betaverze, ačkoli technicky funkce postoupila z oficiální betaverze do finálního vydání aplikace určeného pro standardní spotřebitele a spotřebitelky. Podle dřívějšího vyjádření Seznamu už navigaci v Mapách.cz používají desítky tisíc lidí a zájem o ni meziročně stoupl o sto procent. To firmu motivovalo ke zlepšení navigačního systému.

Využíváte navigaci v aplikaci Mapy.cz?

Začátkem června odhalila a své záměry v této oblasti. Řada novinek nás teprve čeká. Mapy.cz časem ukáží dopravní situace v zahraničí, budou navrhovat alternativní trasy (zřejmě ne nepodobně, jako to činí Mapy Google) nebo upozorní na policejní hlídky a radary. Výše zmíněné nové funkce přinesla aplikace pro Android ve verzi 7.0, pro iOS je novinka dostupná pod číslem verze 6.0. Najdete je také ve webové variantě.

Mapy.cz zavádí navigaci zohledňující aktuální situaci na silnicích Zdroj: Petr Urban / Cnews

Zdroje: seznam změn aplikace Mapy.cz | Blog Seznam.cz

Mapy.cz zlepšují navigaci. Ta reaguje na omezení dopravy
Ohodnoťte tento článek!
4.4 (87.5%) 8 hlasů