Mapy Googlu pro Android fungují offline už i v Česku a Slovensku

0

Před třemi týdny Google oficiálně zpřístupnil funkci stahování map v aplikaci pro Android. Offline režim fungoval i u nás, byť jen na některých místech. Oficiálně ale Google o dostupnosti mlčel. Až díky včerejší aktualizaci Maps pro Android můžete mapy stahovat kdekoliv, Česko (a Slovensku) se konečně dostalo mezi podporované země.

Nadále platí, že maximální velikost území, které stahujete, je 100 × 100 km, což v Česku dělá asi 90 MB. Takových map můžete uložit až šest. Stažená mapa je pouze orientační. Bez připojení na ní nelze vyhledávat ani používat navigaci. Maximální uvidíte vlastní šipku díky signálu z GPS. Je to zkrátka „papírová“ mapa, která ukazuje, kde jste.

 

Druhým problémem je, že Google nestahuje kompletní mapu a často zapomíná na detaily. Minule jsme si toho nevšimli, ale teď najednou chybí pojmenování ulic a důležitých bodů na mapě. Čím větší mapa, tím více jsou menší ulice atd. vynechávány. Viz obrázky.

Offline mapy v akci

Google Maps offline

Ostravsko už lze konečně stáhnout

Google Maps offline

Zde si všimněte, že se stáhla o trochu větší mapa, než bylo vyznačeno na čtverci (čára je hranice)

Google Maps offline

Okolí ostravského Masarykova náměstí je prázdné…

Google Maps offline

… v online mapě je ale plné popisků

Doufáme, že vynechávání detailů je pouze dočasná chyba, nikoliv vlastnost. Pokud totiž označíte oblast s průměrem několika desítek kilometrů, určitě nechcete nechat na Googlu, aby rozhodl, kterým ulicím a budovám jméno ponechá a kterým ne.

Ohodnoťte tento článek!