Mapy od Googlu jsou čistší, lépe na nich rozeznáte obchody a restaurace

0

Produkty od Googlu jsme brali jako špičku, ale například Mapy získaly zdatnou konkurenci, a to od českého Seznamu. Poslední měsíce tak v redakci raději používáme Mapy.cz než Mapy Google. Pomohou jinak stále dobrému produktu od internetového giganta oznámené novinky?

Tentokrát se Mapy Google mění na povrchu, a to tak, že si toho všimnete na první pohled. Firma odebrala prvky, které nebyly zcela nezbytné, např. obrysy silnic. Dále se pracovalo na typografii názvů ulic, bodů zájmu a názvů stanic hromadné dopravy, aby písmena na mapě nezapadla. Drobnými úpravami bylo dosaženo čistšího vzhledu. Revoluce se nekoná, příjemná evoluce ano.

Vpravo je nová verze Google Maps
Vpravo je nová verze Google Maps | Foto: Google

Body zájmy nyní svítí oranžově, tyto oblasti jsou tak lépe vidět. Jedná se o restaurace, obchody, hotely atp. Tyto body přitom volí algoritmus. Označovány jsou oblasti s vyšší koncentracích restaurací, barů a obchodů. Pouze v oblastech, kde je zástavba skutečně hustá, důležité oblasti nevybírá algoritmus, ale lidé. Dříve byly tyto oblasti slité s obyčejnou zástavbou.

Na obrázku níže se pak můžete podívat na novou barevnou paletu, kterou Google používá. Čtyři různé typy oblastí by měly být jasně rozpoznatelné. Jedná se o vodní plochy, vegetaci a oblasti lidské aktivity (zástavba). Nejvýraznější je pak zvýraznění vyhledávaného obsahu.

Google používá novou barevnou paletu
Google používá novou barevnou paletu | Foto: Google

Zdroj: Google Lat Long

Mapy od Googlu jsou čistší, lépe na nich rozeznáte obchody a restaurace

Ohodnoťte tento článek!