Zbrusu nové Mapy.cz už jsou dostupné i pro iOS a Windows 10

3
Mapy.cz
Mapy.cz
-
Zdroj: logo: Seznam.cz | koláž: Petr Urban / Cnews

Aktualizováno 6. června 2018

Velká aktualizace mapových aplikacích Seznamu se po Androidu dostala i na zbylé dvě platformy. Stahovat můžete Mapy.cz 4.0 pro iOS (App Store) a Mapy.cz 6.0 pro Windows 10 (Microsoft Store).

Na počítačích je jedinou podstatnou změnou podpora složek, které nahrazují jednoduché ukládání míst a tras do batůžku. iPhony a iPady dostaly stejné funkce jako Android. Tj. mapa přes celý displej (nově i s podporou iPhonu X), složkování míst, možnost stahovat offline mapy jednotlivých regionů včetně možnosti vyhledávání míst, plánování tras a výletů, nechybí ani měření vzdálenosti pomocí dvou prstů.

Původní článek ze 15. května 2018

Seznam včera vydal nové Mapy.cz 6.0 pro Android (Play Store). Nezůstal kámen na kameni. Aplikace má nový vzhled, který se zbavil lišty a veškeré funkce na hlavní obrazovce řeší přes plovoucí kruhová tlačítka. Jedním přepínáte vrstvy, dalším aktivujete otáčení mapy podle kompasu, otevřete hlavní menu a vyhledávač.

Na prominentní místo se dostalo velké tlačítko Spustit stopaře. Tím jen Seznam podtrhuje, že Mapy.cz jsou určené hlavně pro turisty. Navíc především ty, kteří si své výkon chtějí změřit. Stopař stále není na úrovni specializovaných měřičů jako od Garminu, Runtasticu nebo Endomonda. Zaznamenává trasu, výškový profil, čas a délku trasy, z čehož pak vypočte průměrnou rychlost a tempo. Stopař je určen pro běžce, cyklisty a běžkaře. Koloběžkáři a bruslaři mají zatím smůlu.

V hlavním menu je nová položka Moje mapy, která nahrazuje původní Batůžek. Dělí se do dvou obrazovek. V té první najdete uložené trasy a oblíbená místa. Obojí lze konečně třídit do složek. V druhé části (Aktivity) najdete všechny záznamy ze Stopaře. Můžete filtrovat běh/kolo/lyže, uvidíte celkový čas, délku a počet záznamů.

V menu se dále nachází Výlet po okolí, Mapy.cz vám doporučí okruh podle zvolené délky trasy. Funkce je nově všude dostupná i offline. Změnil se také plánovač tras. Seznam bůhvíproč odstranil tlačítko plus pro přidání průjezdního místa (či míst) mezi dvěma lokacemi. Průjezdy sice nadále fungují, ale musíte přidávat další cílová místa a pak je přetáhnout výš. Tohle fakt není intuitivní.

Mobilní mapy vám také konečně dovolí změřit vzdálenost vzdušnou čarou. Stačí přiložit dva prsty na mapu, vytvoří se přímka a u ní bude kýžené číslo. Pokročilý měřič s více body jako na počítači ale nečekejte.

Oživeno: Mapy.cz novinku oznámily na své facebookové stránce. Ve zprávě mj. píšou, že aktualizace pro iOS a Windows 10 PC vyjde 4. června.

Zbrusu nové Mapy.cz už jsou dostupné i pro iOS a Windows 10
Ohodnoťte tento článek!
4.8 (96%) 10 hlasů

3 KOMENTÁŘE

    • Nevím, zda bude rozdíl v záznamu, ale minimálně jako odlišení, když se budeš dívat zpětně (tedy pokud to má historii). Jestli tam už dodělali i funkci pro automatickou pauzu, jak bývá v obdobných aplikací zvykem, tak to slouží i k tomu, aby algoritmus správněji detekoval pohyb. Při každém typu pohybu se aktivuje až od určité rychlosti, aby nekazil čistý čas a průměr, takže např. při chůzi je ta hranice hodně nízko, na rozdíl od kola.