Seznam vydal Mapy.cz pro Windows 10. Vyzkoušejte offline mapy na počítači

2
Mapy.cz pro Windows 10 (UWP)
Mapy.cz pro Windows 10 (UWP)

Máte-li počítač s Windows 10, můžete si z Microsoft Storu nově stáhnout Mapy.cz. Oceňovaná služba vyšla formou univerzální (UWP) aplikace, zatím je k dispozici pouze pro desktopy a notebooky, chystá se ale také verze pro mobily.

Hlavním tahákem aplikace jsou offline mapy celého světa. Stahovat můžete celé státy i jednotlivé regiony (u nás rozděleno po krajích). Mapy.cz nabízejí tradiční turistickou mapu, letecké snímky, 3D i Panoramu. Vyhledat můžete detaily o místech, Seznam poradí tipy na výlety a najde také vhodnou trasu pro pěší, kolo a auto.

Zatím chybí možnost přihlášení se k účtu, takže se nesynchronizují žádná data s webem ani jinými aplikacemi. Kvůli tomu Mapy.cz pro Windows 10 nenabízejí ani batůžek. Postrádat budete též hlasovou navigaci. Ta by přišla vhod u menších tabletů s Desítkami, na PC by pravděpodobně neměla využití. Navigace i batůžek ale v budoucnu dorazí, slibuje Seznam.

Prostřednictvím turistické offline aplikace Mapy.cz do počítačů chceme lidem nabídnout další alternativu, díky níž mohou plánovat, navigovat nebo cestovat po celém světě. Vnímáme ji jako doplněk k našemu webu na internetu a k mobilní aplikaci. V místech, kde nebude možné se připojit k internetu se lidé mohou jednoduše přesunout ke svému notebooku či tabletu, do kterého si stáhli aplikaci Windows 10, a pohodlně pokračovat na cestě dál,“ přibližuje novinku Jakub Faifer, produktový manažer Mapy.cz.

PS: Seznam bude rád, pokud mu pomůžete s odladěním chyb. Ty se u čerstvě vydané aplikace objeví skoro vždy. V mém případě například místo turistické mapy vidím jen černou plochu a nemůžu stahovat offline podklady.

Ohodnoťte tento článek!

2 KOMENTÁŘE