Marketing čaruje: Super Talent slibuje rychlosti v řádu GB/s přes USB 3.0

0

Společnost Super Talent Technology, výrobce flashdisků, SSD a operačních pamětí, dnes představila svou nejnovější chloubu. Jmenuje se Ram★Disk USB a slibuje rychlosti čtení a zápisu takříkajíc z říše snů. Tisková zpráva uvádí podivně specifická čísla, prý „až“ 4041 MB/s při čtení a 5388 MB/s při zápisu.

Co na tom, že skutečně dosažitelná rychlost USB 3.0 je přibližně desetkrát nižší (specifikace USB Implementers Forum hovoří realisticky o 400 MB/s, když se započte vliv paritních bitů a další režie rozhraní), a nejrychlejší kapesní flashdisky dosáhují stěží poloviny. Super Talent to vysvětluje následovně: Ram★Disk prý pro superrychlé kopírování souborů používá volnou operační paměť počítače.

Pokud vám to nedává žádný smysl, nejste sami. Tisková zpráva je velice zmatená a princip fungování prakticky vůbec nevysvětluje. Název výrobku je ale dost dobrou indicií. Na flashdisku je program, který ve vašem počítači vytvoří RAMdisk (virtuální diskovou jednotku v operační paměti), ten pak můžete používat jako úložiště pro dočasné soubory, ke kterým potřebujete rychlý přístup. Během vaší práce se obsah RAMdisku pomalu zálohuje na připojený flashdisk. Přestože musí jít o softwarové řešení, o podporovaných operačních systémech nenajdete ve zprávě ani zmínku.

 

Hovořit v tomto případě o přenosové rychlosti je už za hranicemi zavádějícího tvrzení a Super Talent takové klamání spotřebitele určitě nemá zapotřebí. RAMdisk si ostatně můžete zřídit i bez tohoto leštěného prdu z leštěného hliníku, potřebné software a ovladače pro Windows jsou dostupné i zdarma, Linux to umí nativně.

Zdroj: Super Talent

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. “nelze očekávat, že na tabletu s procesorem ARM rozjedete Photoshop nebo náročné hry” ale lze, jista verze Photoshopu na ARM existuje a Adobe pripravuje kompletne celej balik jejich prodiktu prave pro tuto platformu, pro tuto platformu existuji kuprikladu jiz mnohem narocnejsi 3D aplikace jako kuprikladu Zbrush, a budou pribejvat, spousta vyvojaru zacina chapat ze ARM proste hednou bude konkurenci i v desktopu, takze se nekteri snazi sve produkty nato jiz pripravovat, aby pak nezaspali dobu 🙂

     

    co se narocnych her tyce, co to je podle cnews narocna hra? neodladeny hruzy co se chrlej na PC? tak to marne doufam ze taky nikdy nenastane, ale bohuzel pro me a podobne to jednoho dne taky nastane a ty sracky proste na ARM taky prijdou 🙁