Marvell Moby: tablet za 99 dolarů

0

Těžké učebnice do 21. století nepatří, hlásá Marvell, výrobce procesorů na bázi architektury ARM. Před pár dny společnost představila koncept tabletu Moby: toto zařízení určené pro studenty má ambice poslat papírové knížky do propadliště dějin a jeho cena by přitom neměla překročit magickou hranici sto dolarů, tedy přibližně dva tisíce českých korun.

Srdcem Moby je procesor řady Armada 600 pravděpodobně na frekvenci 1 GHz. Ten zvládá přehrávat video v rozlišení 1080p a nabízí nějakou tu 3D akceleraci pro hry či modelování; narozdíl od několikanásobně dražší „vložky“ od Apple umí Moby také akcelerovat Flash, takže dokáže bez problémů zobrazit jakoukoliv webovou stránku. Na Moby může běžet operační systém Windows Mobile nebo Android.

Prototyp má desetipalcový displej a po stránce konektivity nabízí Wi-Fi a Bluetooth, součástí výbavy je také GPS přijímač. Klíčovým momentem pro Moby bude, zdali se ho ujme některý z věhlasných výrobců notebooků. Se stejným problémem se potýká i konkurenční, neméně nadějný ARM-based procesor Nvidia Tegra.

Zdroj: TechConnect Magazine

Ohodnoťte tento článek!