Marže velkých výrobců notebooků v posledním čtvrtletí 2011 klesly pod 5 %

0

Případají vám notebooky drahé? Pokud ano, vězte, že velcí výrobci za to nemůžou. Podle zpráv z DigiTimes se totiž marže velkých čínských hráčů na trhu, jako je Quanta, Compal, Wistron či Pegatron, pohybují okolo 5 % a v roce 2011 pod tuto hranici dokonce klesly.

Compal Electronics

Čtveřice největších čínských ODM, tedy výrobců, kteří pak svoje notebooky prodávají značkám jako Asus, Acer, HP atd., svorně hlásí pokles marže. Jednička na trhu, Quanta Computer, má marže nejnižší – v posledním čtvrtletí loňského roku dokonce klesly na 3,3 % z 3,7 % ve třetím kvratálu. Compal je na tom o něco lépe, stále jej však postihl pokles z 5 % na 4,8 % mezi třetím a čtvrtým čtvrtletím. A ani třetí na trhu, Wistron, se nevyhnul poklesu z 5,61 % na 4,91 %; tady ovšem jde o srovnání celých roků 2010 a 2011.

 

Za poklesem marží stojí jednak zhoršené prodeje, jednak náklady na energie a svoji roli prý sehrála i amortizace továren v západní Číně. Slabší prodeje jsou ovšem nepochybně důvodem číslo jedna. A pokud vás potíže ODM nezajímají, můžete si ze zprávy odnést aspoň to, že jejich marže jsou skutečně minimální.

Zdroj: DigiTimes

Marže velkých výrobců notebooků v posledním čtvrtletí 2011 klesly pod 5 %

Ohodnoťte tento článek!

Sdílejte

1 komentář

  1. Ano, ano Business byl jen u Visty, takže článek jsem mírně nepochopil. Čeho se obávám je, že by MS mohl udělat šílenou věc a to u vyšších verzí win8 dát možnost metro vypnout nebo jej potlačit, aby nebylo defaultní. Byl by to velmi dobrý tah jak si namastit kapsu…

  2. Já se obávám, aby Metro nešlo vypnout jen u profesionálních edic, kde nebude pro jistotu vůbec ani media center…

    Jinak více různých edic mi nijak nevadí, hlavně, když bude nějaká, kde bude vše a nějaká levná, kde bude to důležité:)