Máte rádi podsvícené skříně? Corsair má pro vás tři nové sestry ze série Carbide

0

Společnost Corsair rozšířila svou sérii Carbide o tři nové přírůstky. Jsou jimi z hlediska koncepce velmi podobné skříně označené jako SPEC-01, SPEC-02 a SPEC-03.

Skříně jsou vhodné pro ty uživatele, které svoje herní počítače rádi zdobí a vystavují na odiv. Všechny jsou totiž vybaveny prosklenou bočnicí a předními ventilátory s červeným podsvícením, jejichž světlo prosvítá žebrováním předního panelu.

Corsair Carbide Series Spec-01 

Do skříní lze osadit desky ATX, Micro-ATX a Mini-ITX. Nosný panel desek je vybaven mnoha otvory pro podrobný management kabelů a skříním nechybí ani prachové filtry pod nasávacím otvorem napájecího zdroje a předních ventilátorů.

 

Varianta SPEC-01 je cenově nejdostupnější a výrobce pro ni doporučuje cenu 49,99 USD, tedy přibližně 1200 korun s DPH. Její rozměry jsou 467 × 200 × 413 mm (4,8 kg). Disková klec ve spodní části pojme čtyři 3,5″ disky nebo stejný počet 2,5″ variant. V horní části lze použít dvě 5,25″ šachty pro optické mechaniky nebo jiný hardware obdobných rozměrů.

Do skříně lze osadit sedm 120mm ventilátorů. Dvě pozice jsou v horní části, dvě v přední a jedna v zadní. Součástí balení je jeden ventilátor s červeným LED podsvícením, který je osazen za předním panelem.

Corsair Carbide Series Spec-02

Skříň SPEC-02 má doporučenou cenu 59,99 dolarů, tedy přibližně 1400 korun s DPH. Kromě odlišného designu za příplatek dostanete navíc jednu pozici pro ventilátor (na dně skříně), dále další pozici pro 2,5″ disk (na stropě diskové klece) a taky další 120mm ventilátor (tentokrát nepodsvícený).

Stejně jako u levnější varianty i zde najdete jeden podsvícený ventilátor a přední panel vybavený konektory audio vstupu/výstupu, tlačítky a dvěma USB porty. Zatímco verze SPEC-01 obsahuje jeden USB 3.0 a jeden USB 2.0 konektor, verze SPEC-02 má oba konektory typu USB 3.0.

Corsair Carbide Series Spec-03

Corsair Carbide Series SPEC-03 se prodává se stejnou cenovkou jako SPEC-02. Stejné jsou i rozměry skříní, které jsou 445 × 185 × 440 mm (5,7 kg). Skříně jsou z technického hlediska zcela identické a odlišnost tak tvoří jen jiný design předního panelu. Model SPEC-03 však bude možné objednat nejenom s přeinstalovaným červeným podsvícením ventilátoru, ale i oranžovým a bílým.

Zdroj: TechPowerUp, Corsair

Ohodnoťte tento článek!