Máte více monitorů? Windows 8 budete milovat, hlavní panel bude všude

0

Příspěvek z blogu Building Windows 8 sice zmizel, avšak kolegům z Neowinu se povedlo dočasně zveřejněné informace zachytit. Tentokrát se Redmondští rozpovídali o tom, jak v Osmičkách zlepší podporu pro více monitorů. Zajímavá jsou také čísla, která se v příspěvku objevila. Podle nich se 95,64 % uživatelů notebooků spokojí s jedním monitorem, 4,36 % pak se dvěma monitory. Více obrazovek se s přenosnými počítači nepoužívá, resp. jde o velmi, velmi zanedbatelné číslo. U stolních počítačů je situace přirozeně trochu odlišná. S jedním monitorem si vystačí 85,32 % uživatelů, se dvěma a více pak 14,68 %. Pár procent z toho získaly tři a čtyři monitory, na rozdíl od takřka nulových hodnot v případě notebooků.

 

Pro multitasking se více obrazovek vedle sebe hodí. Pokud potřebujete mít před sebou hodně otevřených oken, víte, o čem je řeč. Teď k novinkám. Na každé obrazovce budete moci nastavit tapetu zvlášť. Windows si uvědomí rozdíly v rozlišení nebo orientaci a podle toho vám případně samy nabídnou nejlepší variantu, když se nepustíte do ručních úprav. Některé tapety půjdou roztáhnout přes všechny obrazovky. Na podporu více monitorů bude konečně připraven také hlavní panel. Budete si moci vybrat, zda se má zobrazit i na druhé obrazovce. Případně si zvolíte, kde se mají které aplikace ukazovat.

Podpora více monitorů ve Windows 8 Podpora více monitorů ve Windows 8 Podpora více monitorů ve Windows 8

Podpora více monitorů ve Windows 8 Podpora více monitorů ve Windows 8 Podpora více monitorů ve Windows 8 Podpora více monitorů ve Windows 8

Ve výchozím stavu uvidíte hlavní panel na obou obrazovkách, avšak na něm budou pouze ikony patřící programům, které dané zobrazovadlo obývají. Tzv. žhavé rohy nebudou záležitostí jediné obrazovky, nakonec budou funkční všude. Šém i nabídka Start, obojí mělo být původně dostupné pouze na výchozí obrazovce, avšak změní se to již s Release Preview. Start tedy budete moci vyvolávat odkudkoli, stejně jako aplikace z Metra. Prozatím se zdá, že podpora více monitorů ve Windows 8 bude stát za to. V mnoha případech už nebudeme muset spoléhat na řešení třetí strany.

Zdroj: Neowin

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář