Matrix v akci: Radeon HD 5870 2 GB

0

Rodinu herních komponent Asus ROG, Republic of Gamers, asi zná každý, netřeba dlouze představovat. Řada grafických karet Matrix obvykle nabízí kvalitní hybridní chladič a tovární přetaktování. Jak je tomu zde?

Karta s jádrem Cypress-RV870 s 1600 aktivními stream procesory pracuje na frekvencích 900/4900 MHz pro jádro/paměti efektivně, nepříliš bombastické vylepšení oproti standardním 850/4800 MHz. Pamětí je hned 2 GB typu GDDR5 na 256bitové sběrnici, což se hry s velkými texturami už může hodit.

S taktováním můžeme lehce pokračovat výše. Karta má zesílenou napájecí kaskádu a dva osmipinové konektory PCI Express napájení. Pokud jste rádi za tlačítko na vymazání paměti CMOS na I/O panelu základní desky, podobnou věc najdete i na této kartě. Toto bezpečné tlačítko kartu navrátí na bezpečné takty a napětí, pokud jste s dodávaným softwarem Asus VoltageTweak něco přepískli.

Chladič je podobné konstrukce, jakou jsme mohli vidět na Matrix-verzi GeForce GTX 285. Vyfukuje teplý vzduch ven ze skříně a vypadá vcelku výkonně, karty od Asusu s přívlastkem Matrix se navíc pyšní možností přejít do pasivního chlazení. V praxi se jedná pouze o trochu přetaženou PWM regulaci ventilátoru, který se ve 2D na bezpečných teplotách zcela vypne a karta utichne. S velmi nízkou spotřebou karty v klidu rozhodně příjemná vlastnost.

Na I/O panelu kromě zmíněného „bezpečného tlačítka“ najdete výstupy DVI, HDMI a DisplayPort. Karta bude zřejmě představena na blížícím se CeBitu.

Zdroj: techPowerUp!

Ohodnoťte tento článek!