Maximus II Gene: další mATX high-end

0

Formát microATX býval tradičně doménou levných desek s integrovaným grafickým akcelerátorem. Nyní se ale stále častěji objevují microATX desky určené pro výkonné herní stroje. Jednou z prvních byla DFI LanParty JR X58-T3H6, následovala Asus Rampage II Gene, před dvěma dny jsme informovali o další microATX desce pro Core i7, kterou vyvíjí MSI. Asus si uvědomuje, že platforma LGA 775 má stále co říct (navíc podle posledních zpráv se její nástupce, platforma LGA 1156, o pár měsíců opozdí). Přichází další člen rodin Republic of Gamers a Gene: Maximus II Gene.

Deska používá severní můstek Intel P45, který podporuje CrossFire, avšak pouze s rozložením PCIe (2.0) linek 16 + 4. Deska je osazena DIMM sloty pro paměti DDR2, v tabulce specifikací uvádí Asus mezi podporovanými frekvencemi i 1200 a 1300 MHz. Taktéž u systémové sběrnice se Asus vykašlal na nesmyslná Intelem daná omezení a dovoluje na desce provozovat i procesory z řady Core 2 Extreme s taktem FSB 1600 MHz.

O výbavě si můžete přečíst v tabulce specifikací níže. Za zvláštní zmínku stojí integrovaný zvukový kodek SupremeFX X-Fi od Creative, tlačítka Start a Reset přímo na desce a externí diagnostický LCD displej.

Asus bohužel neoznámil, kdy bude Maximus II Gene dostupný a kolik bude stát.

Zdroj: Expreview

Ohodnoťte tento článek!