mBank rozšiřuje placení hodinkami. Nově podporuje Fitbit a Garmin Pay

2

mBank je pátou finanční institucí, která svým klientům dovolí bezkontaktně platit jinými hodinkami než Apple Pay. Banka od včerejška podporuje systémy Garmin Pay a Fitbit Pay, které jsou dostupné na vybraných hodinkách a náramcích daných značek. Prozatím to však funguje jen s kartami Visa (mají jen tři čtvrtiny klientů mBank), zatímco MasterCard se přidá později.

Zprovoznění bezkontaktních plateb na podporovaných modelech hodinek je jednoduché. Klient nejprve spáruje chytré hodinky s telefonem prostřednictví aplikace Garmin Connect či Fitbit. Podporují-li chytré hodinky bezkontaktní platby, číslo karty lze zadat v rozhraní aplikace. Přidání se potvrdí zadáním jednorázového kódu SMS, který je zaslán na telefonní číslo registrované v bankovním systému. Po ověření si klient vytvoří čtyřmístný kód, kterým zabezpečí své platby,“ uvádí mBank.

TIP: Přehled českých bank, které nabízejí platby mobilem a které to chystají

Zmíněné platební systémy je možné využívat na těchto zařízeních.

  • Garmin Pay: D2 Delta S, D2 Delta, D2 Delta PX, Fénix 5S Plus, Fénix 5 Plus, Fénix 5X Plus, Forerunner 645 (Music), Forerunner 945, Marq Athlete, Marq Aviator, Marq Captain, Marq Driver, Marq Expedition, Vivoactive 3 (Music)
  • Fitbit Pay: Ionic, Versa, Charge 3

mBank v Česku působí od roku 2007 a za tu dobu nasbíral přes 660 tisíc klientů. Aktuálně podporuje všechny u nás dostupné služby pro bezkontaktní placení. Google Pay nasadila v první vlně v listopadu 2017, Apple Pay pak rovněž mezi prvními letos v únoru. Podpora ostatních systémů je v Česku spíš sporadická. Garmin i Fitbit Pay u nás nabízejí Komerční banka, Moneta a Revolut, pouze Garmin Pay pak banka Creditas / Richee.

Zdroj: mBank

Ohodnoťte tento článek!

2 KOMENTÁŘE