McAfee: Adobe bude napadán více než Microsoft

0

Již v roce 2009 rostl počet útoků na technologie firmy Adobe, jako je Adobe Flash, či Adobe Reader, zřejmě díky velké popularitě těchto produktů po celém světě. Kupříkladu s Flashem se lze setkat na velké části webů a jeho podporu má nainstalována drtivá většina internetových uživatelů.

Dle společnosti McAfee tyto útoky v roce 2010 předčí počet útoků na momentálně dominantní Microsoft, zejména jeho balíček Office. Na druhé straně také očekává zvýšení účinnosti boje proti počítačovým zločincům, díky užší spolupráci bezpečnostních organizací.

Dalšími oblastmi, kde počet útoků poroste, budou sociální sítě, jež jsou již nyní díky obrovskému množství uživatelů oblíbeným cílem a dále se objeví nové cíle útoku, jako HTML5, či Google Chrome OS. Nevyhneme se ani dalším pokusům o získání přístupu k bankovním účtům.

Zdroj: Fudzilla

McAfee: Adobe bude napadán více než Microsoft
Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. z duvodu HW narocnosti je fakt nebezpecny to zapinat, jde o to, ze se vam to muze zacit sekat natolik, ze se vam to uz nepodari nazpet vypnout 😀 … na druhou stranu, neco takovyho hrozi az u aspon 3 let starych strojich bo slabsich noteboocích …