Mega se rozjíždí. Po úložišti nabídne i šifrovaný chat a e-mail

0

Výkonný šéf Mega, pan Vikram Kumar, na blogu poděkoval za velký zájem o nové úložiště a zmínil několik novinek, které na mega.co.nz ještě uvidíme. Předně to bude ještě lepší rychlost a dostupnost. V domovském Novém Zélandu a Lucembursku jsou v provozu další servery, na posílení se čeká v Austrálii, na západním pobřeží USA a ostrovech v Pacifiku.

 

Mega už má klientskou aplikaci pro Android, ale na cestě jsou i verze pro iOS a Windows. Firma navíc vydala betaverzi SDK, takže i ostatní mohou využít Mega ve vlastních aplikacích a službách. Novinkou je také affiliate program, společnost láká další firmy a jednotlivce, aby doporučovali toto úložiště, za což jim zanechá provizi.

Ale také samotné Mega chystá nové funkce. Kumar připomněl, že pracují za zabezpečeném e-mailu a chatu. Šifrovaná komunikace se může chytit právě teď, když média s Edwardem Snowdenem rozpoutala aféru kvůli odposlechu dat americkou NSA.

Mega však na druhou stranu hodně slibuje dopředu. O komunikačních službách mluvil Kim Dotcom už v únoru. Stále také čekáme na služby Megabox (hudba), Megamovie (filmy) a Megakey (platební systém).

Zdroj: Mega

Ohodnoťte tento článek!