Mega už není beta. Je rychlejší, s jiným vzhledem a chystá spoustu novinek

0

Kontroverzní Dotcomovo úložiště Mega.co.nz včera vystoupilo z betaverze a tvůrci už jej považují za plně vyvinutou službu. Spolu se zrušením nálepky beta došlo také ke změně designu správce souborů nebo kontaktů, u kterých je už vidět, kolik souborů s nimi sdílíte. Přibyla rovněž podpora avatarů, takže přátelé už dostanou také obličej.

 

Tvůrci dále stránku zrychlili (můžu potvrdit), přidali doplněk pro Firefox (pro Chrome už je) a vylepšili i další novinky: lokální cachování zrychlí přihlašování, během přenosu už můžete dále pracovat se stránkou apod.

To ale není vše, ještě během listopadu by měla konečně vyjít synchronizační aplikace pro Windows, která z Mega udělá konkurenta pro Dropbox, SkyDrive a podobné cloudové služby. K tomu navíc tvůrci vydají i očekávaný klient pro iOS.

Mega na blogu popisuje i novinky, které přijdou začátkem roku 2014. O nich už víme, bude to textový, hlasový a video chat, vše zašifrované a nevystopovatelné podobně jako soubory. S kontakty si budete moci snadno posílat soubory a složky, v textovém chatu bude bohatší formátování a psát nebo volat bude možné i s více lidmi najednou.

Zdroj: Mega

Ohodnoťte tento článek!