Megashare zavře dveře. Uživatelé budou muset streamovat filmy jinde

0

Další pirátská zátoka pomalu zavírá dveře, až po ní v dohledné době nezbude vůbec nic. Webová stránka Megashare zatím zůstává funkční, jak si snadno sami ověříte, ale tento stav nebude trvat věčně, navíc už teď na stránce nepřibývá žádný obsah. Megashare přitom platilo za jeden z nejpopulárnějších streamovacích doků s filmy a seriály. Nezaměřovalo se tudíž na klasické stahování, podobně jako svého času veleúspěšný Megaupload.

Provozovatel služby ukončení dostupnosti jednoduše oznámil skrze malé informační okno na webu. V něm potvrzuje, že za zrušením stojí v první řadě trable s poskytovatelem místa pro videa. Člověk by přitom čekal spíše soudní tahanice. Megashare navštěvovalo kolem milionu lidí denně, přičemž založeno bylo v roce 2010. Od té doby operovalo na doménách .sh a .info.

 

Samo videa neposkytovalo, spoléhalo se na služby jako Putlocker nebo dokonce Google. Skrze vyhledávač úspěšně nacházelo požadovaná multimédia, která nabídlo uživatelům ke shlédnutí. Nutno podotknout, že Megashare nebylo a není jediné, kdo takto Google zneužívá. Ačkoli uživatelé nadšením nehýří, jeho místo jistojistě zastoupí jiná podobná služba.

Megashare brzy skončí
Megashare brzy skončí

Zdroj: TorrentFreak

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Znelo mi to cele trochu mimo BGA + konec s deskami. Zcasti jsem to chapal, zcasti ne… Treba low-end je jasny a v BGA muze zautocit jeste atraktivnejsi cenou, ale vyssi segmenty – tady jsem to videl tak, ze se Intel vyda neuskutecnenou cestou AMD s jejich APU {LIano/Trinity/Richland dle meho mely byt v BGA – nevznikaly by paskvily typu full ATX} a pak klasicke LGA az ve Xeonech/E – paticich typu 2011… Celkem prekvapeni… Lze z toho mozna i vyvodit, ze ucinili pokrok ve svem vyrobnim procesu/ladeni vseho kolem, protoze jednou z opodstatnenych spekulaci v dobe, kdy o masovem BGA zacaly prosakovat prvni informace, byla narocnost/choulostivost takto vyrobenych cipu – nutnost jejich „zapouzdreni“…

  2. Ale mate pravdu v tom, ze provedeni do slotu {A, 1} by tento problem jakstaks resilo, po urcity stav – vykonne chlazeni osadit na slot, nevim nevim, i kdyz mozne je i tohle. Mezi nami ja slotCPU nenavidel, radeji „klasickou“ patici… Dam si s vami „nocni“, trochu to rozvedu – k te neochote ke slotovemu provedeni, vzpominate na ty plastove bazmeky {fuj, fuj, duvod proc se neuchytil?}, krom toho by se patrne musel zmenit koncept case {prutok vzduchu}, je to proste orech, vlassky rekl bych, ktery inzenyry mohl dost potrapit, nez se dopracovali k moznemu socket provedeni.