Memchanická klávesnice slibuje vlastnosti mechanické a cenu membránové

5
Cooler Master MasterSet MS120

Cooler Master, známý výrobce počítačových skříní a chladičů se zabývá také periferiemi. V nabídce má několik myší, klávesnic nebo sluchátek primárně určených pro hráče. Dnes firma představila sadu MasterSet MS120, která neurazí ani v kanceláři. Klávesnice ani myš nemají žádný výstřední design. Zato budou klikat. Hodně a nahlas. Což na druhou stranu v kanceláři může i vadit.

Klávesnice se k nám podívá jen s americkým rozložením kláves. To znamená jednořádkový Enter. Zůstal ale také dlouhý Backspace i pravý Shift, neošizené šipky ani bloky Insert / Page Down. Cooler Master je dalším z výrobců, kteří tvoří napůl mechanické klávesy. Své řešení nazývá memchanické. Na spodní části zůstává gumová membrána, ale jednotlivé klávesy obsahují klikací mechanismus, který výrobce přirovnává ke spínačům Cherry MX Blue.

Klávesy se aktivují při stisku 1,8 mm a zatlačit je lze až na 3,8 mm. To víceméně odpovídá MX Blue. Cooler Master už ale neříká nic o odporu, resp. potřebné vyvinuté síle. Klávesnice by prý ale měla něco vydržet. Váží více než kilogram a klávesy vydrží přes 50 milionů stisků. Klávesám nechybí individuální RGB podsvícení, výrobce slibuje též 26tlačítkový anti-ghosting.

Myš má ergonomický tvar určený pro praváky. Využívá optický snímač PixArt 3050 a spínače Omron s garancí 10 milionů kliknutí. Citlivost lze měnit v úrovních 500, 750, 1500 a 3500 dpi. Také myš obsahuje RGB podsvícení.

Cooler Master MasterSet MS120 se u nás začne prodávat na konci září za doporučenou cenu okolo 2200 Kč.

Ohodnoťte tento článek!

5 KOMENTÁŘE

 1. Za me nesmysl, radeji opravdu mechanickou, aneb nevadi mi klapot = mechanicka, chci ticho = membranova.

  Zaujala me tato veta:
  „Klávesnice se k nám podívá jen s americkým rozložením kláves. To znamená jednořádkový Enter.“

  Byl by nejaky odkaz? Ja jsem se to pred casem pokousel nastudovat a na nic jsem neprisel, ruzne informace byly protichudne, faktem zustava, ze vsechny klavesnice z rozlozenim UK jsou s jednoradkovym enterem, zatimco u rozlozeni US a EU je nekdy enter jednoradkovy a nekdy dvouradkovy. Proto jsem dospel k zaveru, ze UK = jednoradkovy enter, zatimco US je variantni a z oznaceni nic nepoznam. EU je pak varianta US se znakem EURa na klavese 5/ř.

  • Jsem ho daval jako priklad, nekdy loni na podzim jsem se rozhodl pro mechanickou klavesnici a hledal s douradkovym enterem a nasel v ruznych i zahranicnich obchodech US, z toho jsem vychazel a protoze mi nic nevyhovovalo, hledal jsem US.

   Ale jak rikam, urcite wikipedia je solidni zdroj a pokud to pisou, jak rikas, tak to tak urcite bude, ze US jednoradkovy a UK dvouradkovy.

   Nakonec ted uz mi je to jedno, mam Logitech G810 v CZ/EU layoutu se dvouradkovym enterem a doufam, ze ji mam do konce zivota. 🙂