Memorex Essential Traveldrive: 320 GB na cesty

0

Řada Essential Traveldrive zahrnuje klasické mobilní 2,5″ rámečky, které nabízejí slušné zpracování a dobré přenosové rychlosti.

Téměř všechny barvy duhy

Disky existuje v několika barevných variantách – např. šedé, zelené, modré a červené. Navíc je dostupný ve velikostech 160, 250 a 320 GB. Není však zaručeno, že potřebnou kapacitu seženete v oblíbených barvách. Jednobarevné tělo s nápisem Memorex je ještě doplněno černými vykrojenými boky s efektním vroubkováním. Vše je vyrobeno z plastu, přesto však disk působí robustním dojmem a nepřehřívá se – je také o kousek větší než např. konkurenční WD My Passport Essential.

V balení dostanete rovnou Y kabel – ten se do počítače připojuje dvěma USB konektory. Jeden zajistí datový přenos, druhý pomůže s energií, pokud jí první USB port neposkytuje disku dostatek. To se stává u levnějších a starších notebooků nebo u předních panelů starších počítačů. Zde naštěstí nemusíte nic řešit. K dispozici je také základní zálohovací program TotalMedia Backup, který umožňuje provádět pravidelné zálohy na počítačích s operačními systémy Windows (XP, Vista) i Mac OS. Přenosové rychlosti se u velkých souborů pohybují kolem 30 MB/s, což je v této kategorii běžný standard.

Extra info

Memorex Essential Traveldrive 320 GB
Zapůjčil: Diskus s.r.o.; www.diskus.cz

Parametry

externí 2,5″ disk; rozhraní USB 2.0 (USB 1.1 kompatibilní); teoretická přenosová rychlost 480 Mb/s (rozhraní USB); kapacita 320 GB; vyrovnávací paměť disku 8 MB; barvy šedá, zelená, modrá, červená; obsah balení externí disk, USB kabel (typ Y); zálohovací software Total Media Backup; rozměry 125 × 84 × 14 mm; hmotnost 150 g

Memorex Essential Traveldrive: 320 GB na cesty
Ohodnoťte tento článek!