Měsíc k obnově byl zbytečný, a tak byla lhůta v Anniversary Updatu zkrácena

0

Dosavadní praxe při upgradování na Windows 10 byla taková, že jsme po skončení procesu měli měsíc na snadný návrat k předchozí verzi Windows. Platilo to jednak pro upgrade z Windows 7 a jiných starších verzí, ale také pro upgrady v rámci rodové linie z jednoho vydání Desítek na jiné. Jak si ale můžete všimnout ve Windows 10 v1607, pokud jste tedy už na tuto verzi přešli, byla lhůta pro obnovu zkrácena.

Na to, abyste se z aktuálního Windows 10 vrátili k předchozí verzi systému, máte pouze 10 dní. Pak už vám zbývá jen čistá instalace, případně obnova vlastní zálohy. Samotný systém soubory spojené s upgradem – a patřící starší instalaci – smaže po 10 dnech. Podotýkám, že volba návratu nemusí být aktivní už dříve, pakliže starší instalaci smažete sami pomocí nástroje Vyčištění disku. To můžete udělat, pokud akutně potřebujete uvolnit místo na disku.

Od Windows 10 v1607 máte na návrat k předchozí verzi systému pouze 10 dní
Od Windows 10 v1607 máte na návrat k předchozí verzi systému pouze 10 dní

To považuji za důvod, proč se  Microsoft rozhodl lhůtu zkrátit. V dnešní době není zas tak těžké bojovat o volné místo, neboť úložiště typu SSD jsou na vzestupu a doporučujeme je díky výrazným výkonnostním nárůstům. Jenže cena těchto úložišť je nadále relativně vysoká, takže není vůbec divné, když si někdo kompromisně pro systémový oddíl koupí menší SSD. Sám mám 120GB SSD, takže po upgradu brzy spěchám s vyčištěním starých souborů.

Je pravděpodobné, že pokud se budete chtít vrátit k předchozí instalaci, učiníte tak dříve než za měsíc. Lze předpokládat, že tak učiníte tehdy, když budete pozorovat problémy s počítačem. Těžko si jich všimnete dříve než za měsíc. Proto mi 10 dní připadá jako přiměřená kompromisní lhůta. Redaktor SuperSite for Windows dokonce již získal vyjádření Microsoftu, které potvrzuje mé domněnky:

„Na základě našeho výzkumu jsme si všimli, že většina lidí, kteří se rozhodli pro návrat k předchozí verzi Windows, tak učinila během prvních sedmi dní po instalaci. Proto jsme změnili nastavení na 10 dní, po jejichž uplynutí uvolníme místo na uložiti zabrané předchozími kopiemi.“

Zdroj: SuperSite for Windows

Měsíc k obnově byl zbytečný, a tak byla lhůta v Anniversary Updatu zkrácena

Ohodnoťte tento článek!