Messenger ztrácí část samostatnosti. Už zase musíte mít profil na Facebooku

Po více než čtyřech letech Facebook potichu zrušil možnost používat Messenger, aniž byste zároveň museli mít profil na Facebooku.

3

Kolem poloviny roku 2015 jsme oslavovali možnost používat Messenger bez nutnosti vlastnit také profil na sociální síti Facebook. Kdo ho nechtěl, mohl se do komunikační sítě registrovat jen s telefonním číslem. Komunikátor tím potvrdil svou nabývající nezávislost na sociální síti, od které se odtrhl v roce 2011, a rostoucí význam.

Pojem „osamostatnění“ je ovšem potřeba brát s rezervou, protože Messenger lze používat přímo na webu Facebooku. Vždycky byl a určitě bude součástí Facebooku – a teď to platí víc než dřív. Aniž by na to výrazněji upozornil, možnost registrovat si čistě účet na Messengeru přes telefonní číslo totiž provozovatel sítě zase zrušil. Před několika dny na to upozornila komunita na Redditu.

Bez Facebooku to už zase nejde

Ověřil jsem si to na Messengeru a Messengeru Lite pro Android. Pokud se v těchto aplikacích pokusíte vytvořit nový účet, budete přesměrováni na web Facebooku. Přitom Messenger Lite doteď tvrdí, že registrací nevznikne profil na síti Facebook. To je zjevně stará informace. Aktuální informaci provozovatel poskytuje na webu podpory, kde stojí černé na bílém:

Můžu se v Messengeru zaregistrovat, i když nemám Facebook účet? Ne, k používání Messengeru si potřebujete vytvořit Facebook účet.“

Proč ke změně došlo? Magazínu VentureBeat zástupce firmy sdělil, že jde o zjednodušení. Většina aktivních uživatelů a uživatelek prý totiž vlastní i profil na Facebooku. Dál lze spekulovat. Může to souviset se stagnací jejího vlajkového produktu se stejným názvem. Modrá sociální síť stále roste, potýká se ale se snižující se aktivitou uživatelek a uživatelů. Facebook v roce 2019 i zažil skandál právě s telefonními čísly, dále chystá sjednocení svých komunikačních platforem.

Kdyby vám nutnost vlastnit facebookový profil nevyhovovala, deaktivujte si ho. Deaktivací Facebooku totiž neztrácíte možnost komunikovat přes Messenger. Pokud jste si dříve zaregistrovali jen účet na Messengeru, nemusíte prý nic dělat.

Messenger ztrácí část samostatnosti. Už zase musíte mít profil na Facebooku
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 6 hlasů

3 KOMENTÁŘE

 1. Mam Facebook a mam Messenger, ale stve me, ze po mne Facebook chce, abych mel i jima vlastneny Whatsap, pokud mam komunikovat s lidma, kteri Facebook zrovna nemaji.
  Takze at uz to konecne sjednoti a udelaji jeden Facebook a jeden program na chat.

  • Ale veď to je snáď logické, nie? Je to iný komunikačný nástroj. Nechápem prečo by sa to malo zjednotiť…
   To, že je jedna spoločnosť vlastni viac podobnych aplikácii predsa neznamená, že musia byt prepojené. Instagram už dokonca po novom pri spustení vypisuje malým písmom dolu – from Facebook.
   Snáď sa ale nič zasadne nezmení, pretože samotný Facebook mi dosť lezie na nervy s tým, ako NEfunguje.

   Zbadám Odkaz na video, ktoré ma zaujíma, ale v danú dobu nemám čas. Medzi tým používam tel. inak a fb vypadne z pamäte, aby ju nahradilo niečo iné. Takze sa spustí nanovo a hla! Odkaz na video. ktorý som vtedy videl a nechal na neskôr, tu zrazu nieje a retardovany fb mi namiesto nových ponuka odkazy staré tri dni a ani za boha sa dostať k tomu videu.

   Prečo do boha nezaraďuje tie príspevky pod sebou podľa dátumu? Prečo si mysli, že on jediný vie, čo si chcem pozrieť?
   Poslal by som tu aplikáciu už dávno niekam, keby nevyužívam rýchle prihlásenie do iných cez fb účet.