Nafukuje se, přesto zůstává útlý. Messenger Lite podporuje videohovory

Loni Messenger Lite nepodporoval ani audiohovory, teď už přenese i video.

0
Messenger Lite podporuje videohovory (foto: Facebook)
Messenger Lite podporuje videohovory (foto: Facebook)

Některé mobilní aplikace jsou tak objemné, že nedokáží dostatečně dobře sloužit na pomalejších zařízeních a v pomalejších sítích. Firmy se tak pustily do vývoje odlehčených verzí aplikací cílených primárně na rozvojové země. Sami ale máme dobrou zkušenost se Skypem Lite. Zatímco plnohodnotný Skype je velmi pomalý i na výkonném telefonu s Androidem, varianta Lite startuje i reaguje velmi pružně.

Aplikace s přídomkem Lite ovšem neobsahují tolik funkcí a je klíčové rozhodnout se, co do nich implementovat a co nikoli, aby neztratily svou výhodu, ale zároveň byly dostatečně atraktivní. Facebook se rozhodl, že do Messengeru Lite přidá videohovory. Aplikace přitom při loňském oficiálním globálním zpřístupnění nepodporovala ani audiohovory.

K tématu: Messenger Lite zamířil do Česka. Ztratil hodně funkcí, ale je úsporný a rychlý

Takové rozhodnutí lze pochopit, jen doufám, že tato funkce aplikaci příliš nenafoukne. Facebook tvrdí, že videohovory jsou populární. Oproti roku 2016 se využívanost funkce v roce 2017 zdvojnásobila – lidé si i s obrazem zavolali 17miliardkrát. Instalační soubor komunikátoru velikostně stále nepřekročil 10 MB. Ani po přidání funkce se jeho velikost dramaticky nezměnila.

Messenger Lite si můžete stáhnout z katalogu Google Play.

Ohodnoťte tento článek!