Koncem června Facebook slíbil, že se k IM síti Messenger bude možné připojit i bez účtu na sociální síti. Nejdříve to fungovalo jen v USA, ale včera večer tato novinka zamířila také do zbytku světa.

Messenger se tak rázem stal konkurencí pro Viber nebo i WhatsApp, který paradoxně patří právě Facebooku. Stejně jako jim totiž Messengeru k identifikaci stačí telefonní číslo. To zadáte do aplikace místo běžného účtu, Facebook vám zašle potvrzovací SMS a už můžete začít.

První kroky vedou k nastavení jména a přiřazení profilového obrázku. Pak vás Messenger vyzve k synchronizaci kontaktů z adresáře telefonu. Můžete ji vypnout, ale bez ní budete mít seznam kontaktů prázdný. Pokud ji povolíte, do seznamu se vám přidají všechny kontakty, které používají Messenger a zároveň Facebooku svěřili telefonní číslo (které máte i vy v lokálním adresáři).

 

Kontakty ale můžete přidat i ručně. Nevyhledávají se pomocí jména, ale opět pomocí telefonního čísla. Zapomenout nesmíte ani na národní předvolbu (u nás +420), jinak Messenger nic nenajde. Když druhá osoba Messenger nepoužívá, program vás na to upozorní a předvyplní za vás SMS s pozvánkou. V ní je odkaz ke stažení aplikace.

Lidém v adresáři můžete psát, volat, posílat obrázky, hlasové vzkazy apod. Kontakty lze také sdružovat do skupin a psát více lidem současně. Bez účtu na Facebooku ale neuvidíte tamní zprávy. V Messengeru navíc nemůžete jedno telefonní číslo použít u více zařízení současně. Tedy přesněji můžete, ale nedochází tam k žádné synchronizaci. Vyzkoušel jsem to na tabletu, kde jsem zadal stejné telefonní číslo, kód z SMS, ale musel jsem projít celou registrací znovu.

Novinka zatím funguje jen na Androidu (ověřeno) a iOS. V aplikacích pro Windows Phone ani ve webovém Messengeru se zatím pomocí telefonního čísla přihlásit nelze.

via David Marcus a Aleš Holub

Ohodnoťte tento článek!