Messenger už nebude tak brutálně masakrovat fotky. Novým limitem je 4k

Facebook konečně výrazněji zvedá maximální rozlišení pro fotografie sdílené přes Messenger.

2
Facebook Messenger
Facebook Messenger

V ne až tak vzdálené minulosti Messenger fotografie silně komprimoval a zmenšoval. To se změnilo letos v květnu, kdy aplikace umožnila volitelně posílat fotografie ve vyšším rozlišení, konkrétně až ve 2k. Limit se však zvedá ještě výše. Novým maximem jsou snímky v rozlišení 4k. Dlužno dodat, že rozlišení není všechno a snímky budou skoro určitě budou stále komprimovány.

Komprimací se už Facebook nechvalně proslavil. Na druhou stranu dvě miliardy aktivních uživatelů a uživatelek Facebooku, resp. 1,3 miliardy v případě Messengeru nemůže být snadné obsloužit. Fotky ve vyšším rozlišení si vyžádají více diskové kapacity a také vyšší kapacitu sítě. Podle Facebooku si lidé pomocí Messengeru měsíčně pošlou 17 miliardy fotografií. Podpora 4k je zaváděna postupně.

Musíte mít samozřejmě nejnovější verzi klienta pro iOS či Android. Prozatím ale musíte bydlet v jedné z několika mála vybraných zemích, kde bude vysoké rozlišení podporováno jako prvním. Hádáte správně, že Česko ani Slovensko do této skupiny nepatří. Dostat by se na nás ale mělo během několika týdnů. Doufejme, že to nebude dlouho trvat.

Messenger už nebude tak brutálně masakrovat fotky. Novým limitem je 4k
Ohodnoťte tento článek!

2 KOMENTÁŘE

  1. Tak se smejdem Messengerem jsem skoncil, Zuckerberg me zablokoval, je mi to jedno, at si to hodi. V praci jsme se teda domluvili, ze zacneme pouzivat Whatsapp, takze smula Zuckerbergu, s timhle jeho pristupem mu za chvili zmizi vetsina uzivatel z prihlouple ksichtoknihy a hodnota Facebooku bude vycislena na nulu a pujde pod most milionar. 🙂