„Metro“ je málo komerční? Proto říkáme „aplikace pro Windows Store“?

0

Viceprezident divize vývoje softwaru u Microsoftu, Soma Somasegar, odpovídal na otázky serveru The Register. Jedna z nich patřila Metru a zmatkům okolo označení dlaždic a dotekových aplikací. Microsoft zničehonic obeslal své zaměstnance, že mají urychleně vymyslet nějaký nový název pro hranaté prostředí. Od té doby se spekulovalo, co by mohlo nahradit Metro. Ve hře bylo slůvko „Modern“, jindy se zase myslelo, že budeme dotekovým aplikacím říkat „aplikace pro Windows 8“.

Tip: Konečně je známá náhrada za „aplikace pro Metro“: aplikace pro Windows Store

Ty se nakonec nazývají „aplikace pro Windows Store“. Redmondští oficiálně nepotvrdili, zda se od Metra snaží odpoutat kvůli případnému sporu s německým podnikem Metro AG. Somasegar tuto možnost nenaznačil. Pro změnu řekl, že jen hledali jméno, které by bylo lépe vnímáno z komerčního hlediska. Potvrdil, že Metro bylo pouze kódové označení pro oddělení oné konkrétní skupiny programů. Microsoft tedy usoudil, že není dostatečně lákavé pro zákazníky a že musí najít nějakou lepší alternativu.

 

Nám se to stále tak docela nezdá, Metro se lidem opravdu zažilo a přejmenování za pět minut dvanáct nesvědčí o velké promyšlenosti a připravenosti k takovému kroku. Windows 8 vychází 26. října, přičemž někteří uživatelé a podniky je již používat mohou nyní. Doteď nevíme, jak máme říkat dlaždicovému rozhraní. Pokud je nám známo, jemu nikdo žádné nové označení nedal.

Zdroj: The Register via Softpedia

Ohodnoťte tento článek!