Metro oslavilo tři roky. V říjnu 2010 byla odhalena Windows Phone 7

0

V roce 2010 došlo k oficiálnímu uvedení operačního systému Windows Phone 7. Microsoft se 11. října definitivně zbavil nevyhovujících Windows Mobile. Tlak konkurence ho ale donutil vydal první mobilní dlaždice dříve, než by bylo zdrávo. První verze systému neuměla ani kopírovat text. Po třech letech Windows Phone fungují podstatně lépe, mají nové výkonné jádro a konečně nám v nich nechybí základní funkce.

Ačkoli byla první řada poměrně špatně použitelná, ocenit ji musíme za koncept dynamicky aktualizovaných dlaždic, které nahradily z dnešního pohledu zastaralé statické ikony. Tyto dlaždice částečně odbouraly nutnost mít v mobilním systému centrum s notifikacemi. To by ale v některých případech stejně bodlo, takže se ho dočkáme, zřejmě s Windows Phone Blue. Dlaždice se za tři roky tolik neproměnily.

 

Jsou stále ploché, jen např. animace vypadají moderněji. Zachovány zůstaly jiné typické rysy, např. velké nadpisy, objevující se na každém rohu prostředí. Metro se mezitím stihlo usadit také v plnohodnotných Windows nebo na Xboxu 360. Z pohledu Microsoftu se bavíme o uživatelském prostředí (dohledné) budoucnosti, jež zřejmě vytlačí desktop. Je těžké uvěřit, že je nyní přes tři roky staré.

HTC 7 Mozart patřil k prvním přístrojům s Windows Phone 7 HTC 7 Mozart patřil k prvním přístrojům s Windows Phone 7

Zdroj: @joebelfiore via WinBeta

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář