Stanice Chodov a Háje už mají mobilní signál. Jenže chybí Opatov

6
Pražské metro
Pražské metro
-
Zdroj: Petr Havlíček / DPP

Vodafone dnes oznámil, že spolu s O2, T-Mobilem a Cetinem pokryl mobilním signálem další úsek pražského metra. Tentokrát se signál dostal do stanic Chodov a Háje na lince C. Jako vždy to tedy znamená, že pokryty jsou jednak tunely kolem těchto stanic, jednak prostory v samotných stanicích.

Podle červeného operátora se někdy ve zbytku roku dostane na prostory Opatova. Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) tvrdí, že do konce listopadu. Je to každopádně nemilé s ohledem na to, že Opatov leží právě mezi dvěma výše zmíněnými stanicemi. Z toho vyplývá, že signál nově chytíte na konečné, ale vypadne vám znovu hned v první nejbližší stanici (a pak zase naskočí).

Z uvedeného rovněž vyplývá, pokrývání nepokračuje podle plánu, jedná se však o mírný skluz. V poslední třetině srpna DPP oznámil pokrytí dalších úseků a načrtl plán prací na zbytek roku. Podle něj se v září mělo dostat na Chodov, Opatov a Háje. Pokryty tak zatím byly jen dvě ze tří jmenovaných stanic metra a až během října.

Pokrývání v nejbližších měsících

Na lince C je už přitom byl dříve pokryt úsek od Nádraží Holešovice po Roztyly, za nimiž hned následuje Chodov. DPP rovněž upřesnil harmonogram pokrývání, jež je samozřejmě ovlivněno i pandemickou situací:

  • V listopadu budou pokryty Národní třída (B) a Náměstí Republiky (B). Na trase tím vznikne souvislý úsek ze Smíchovského nádraží po Českomoravskou, jež byla pokryta začátkem srpna.
  • V prosinci mobilní signál dorazí na stanic Náměstí Míru (A), Nové Butovice (B) a Hůrka (B).
  • Začátkem roku 2021 bude mobilní signál rozšířen na Floru (A), Radlickou (B) a Jinonice (B).

Tento plán se již shoduje s harmonogramem odhaleným koncem srpna. Tehdy jsme ale nevěděli, které dvě stanice v Praze 3 nebo 5 budou pokryty. DPP tehdy uvedl, že bude záležet na zahájení prací modernizace Jiřího z Poděbrad. Nakonec signálem budou pokryty Nové Butovice a Hůrka. Nadále platí, že po skončení tohoto roku zbude k pokrytí ještě 22 stanic metra. Bude však platit, že širší centrum Prahy už mobilní signál uživatelům a uživatelkám nabídne.

Zdroje: Vodafone ČR na Twitteru | tisková zpráva DPP

Ohodnoťte tento článek!

6 KOMENTÁŘE

  1. Pupek sveta, v Praze umistili do tunelu dve anteny a informuji nas o tom, jako by to mela byt nejaka senzace. Ikdyz je mi jasne, ze beznej Prazan nemuze za to, ze co operator to idiot. Jako chapal bych, kdyby v Praze pokryli signalem cely metro, ze se k tomu vyda nejaka noticka, ale kvuli jedne stanici?
    Jedine snad pokud pisatel clanku nastupuje na Hajich a vystupuje na Chodove, pak chapu, ze nam to proste tu novinu musel sdelit. 🙂

  2. Tak jsme se dozvěděli, že tebe to nezajímá. A představ si, že co nezajímá tebe, může zajímat někoho jiného. Například mě, abych mluvil za sebe. A zrovna mě zajímá jen jedna ze stanic o kterých se v článku píše, protože z ní jezdím každý den. Takže děkuji za tento článek, kde jsem se dozvěděl, kdy bude pokrytá signálem. A je vidět, žes to možná ani nečetl, protože to vážně není pouze o jedné stanici.