Micro Cruz T301: tablet nebo e-reader?

0

Velocity Micro Cruz T301 je něco mezi knihou a tabletem. Se starým Androidem přijdete o spoustu aplikací, je tu ale čtečka e-books, Amazon Kindle!

Tablet má 7″ kapacitní (multidotykový) displej s rozlišením 800 × 600, což je pro Androidí tablety trochu netypické. Jak už jsem řekl, běží na něm starší Google Android 2.0, ale je tu také nainstalovaná aplikace z Amazon Kindle a kromě Cruz marketu máte přístup i ke Kindle App Store, kde můžete nakupovat hlavně elektronické knihy. Kindle přečte soubory ePub, PDF, TXT, PDB a HTML.

Bohužel neznáme procesor stroje, asi o nic převratného nepůjde. RAM je jen 256 MB, ale výkon na nenáročné čtečce knih asi nepotřebujete. Úložného prostoru jsou tu 4 GB a můžete přidat další pomocí SD karet (jedna 4GB je v balení). Je tu dokonce i port USB a ano, je možné připojit i jakoukoli flashku. Nechybí Wi-Fi standardu 802.11n.


Výdrž na baterii činí přes deset hodin. Na nějaké supermoderní používání se spoustou aplikací to asi nebude, ale máte před sebou čtečku e-knih, se kterou se klidně připojíte přes Wi-Fi na internet a můžete brouzdat, nebo i prohlížet videa a fotky. Na e-shopu Amazon.com si můžete Velocity Micro Cruz T301 se 4GB kartou pořídit za pěkných 4600 Kč v přepočtu, což je příjemná částka.

Zdroj: Laptoping.com

Micro Cruz T301: tablet nebo e-reader?
Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

 1. Zdravím,
  právě jsem vybalil včera zakoupený HP Pavilion dv6-3260ec Rossignol,
  jelikož tento notebook je na trhu poměrně krátce, při jeho výběru jsem měl jen minimum informací a rozhodování pro nákup bylo celkem složité.
  Nyní musím ovšem říci, že první dojmy jsou velmi dobré.
  Nestihl jsem jistě ještě žádné SW zátěžové testy, ale co se týče HW parametrů, ty mluví za své.
  Spíš bych chtěl zmínit velmi dobré propracování detailů notebooku, plasty perfektně lícují, zdají se být pevné a dostatečně kvalitní. Proti tuhosti konstrukce také nemohu nic namítnout. Zobrazení panelu mi přijde ostré a jasné (mimichodem na mém kousku bez jakýchkoliv vadných bodů). Notebook vypadá velmi hezky, v tmavém až černém odstínu, po důkladnějším pohledu je vidět motiv “květů” v pozadí a odstín lehce do hnědé. Na některých fotografiích které je možné vidět na internetu, vypadá notebook úplně hnědý s výraznými “květy” v pozadí. Na mnou pořízené fotografii se tento efekt zopakoval za použití blesku. Musím říci že, zajímavého designu se kterým HP přišlo, jsem se při rozhodování docela obával, ale nyní vidím že si na něj rozhodně rychle zvyknu… I kreslené postavičky v pravé části klávesnice vypadají lépe než by se mohlo z fotografií zdát.

  Zatím jsem spokojen a doufám že jsem udělal nákupem dobře.
  Při mém rozhodování byl totiž hlavním konkurentem tohoto modelu notebook od Lenova, Ideapad y560 i5.

  Pokud by někoho zajímala nějaká konkrétní informace, pokusím se Vám ji zodpovědět.

  lukassniper