Micron se pochlubil vzorky pamětí DDR4

0

Na příchod pamětí DDR4 si ještě dlouho počkáme, výrobci paměťových čipů se však na novou technologii pilně připravují. Po vzorcích od Hynixu a Samsungu nyní oznámila čipy DDR4 i společnost Micron Technology. Předprodukční vzorky jsou údajně plně funkční a Micron je již začal rozesílat zákazníkům.

Vývoj probíhal ve spolupráci se společností Nanya. Samotná výroba pak běží na 30nm procesu. Pracovní frekvence má být ze začátku 2,4 GHz, později má zrychlit až na 3,2 GHz. Kapacita čipů čítá 4 Gb (512 MB), což by umožňovalo výrobu čtyřgigabajtových a osmigigabajtových (při osazení obou stran) modulů DIMM. Vedle základní verze s uspořádáním ×8 (tedy osmibitovou šířkou, pro vytvoření jednorankového modulu DIMM je tedy třeba osm čipů) Micron plánuje také uspořádání ×16 a ×32, které dovolí snížit množství použitých čipů při zachování šířky paměťové sběrnice. Cílem takových pamětí by mohly být například ultrabooky, které běžně místo paměťových modulů používají paměť připájenou přímo na základní desce.

Zdá se, že pro desktopy chystá Intel podporu pamětí DDR4 až na rok 2015. Do té doby se zřejmě s novým standardem pamětí setkáme jen v serverových platformách, kde cena není natolik kritická. Organizace JEDEC také ještě nevydala finální specifikace, v těch by však již nemělo dojít k významným změnám. Samotný Micron v tiskové zprávě prohlašuje, že s úplným sladěním čipů s finálním standardem by neměly nastat problémy. V souladu s tím společnost plánuje rozjet masovou výrobu již v posledním čtvrtletí tohoto roku.

 Logo společnsoti Micron Technology

Zdroj: Micron Technology

Micron se pochlubil vzorky pamětí DDR4

Ohodnoťte tento článek!

Sdílejte