Microsoft: 2 miliardy nesedí. Peníze navíc půjdou na propagaci telefonů s WP

0

Pamatujete na včerejší zprávu o tom, že Microsoft údajně rozdá výrobcům telefonů přes dvě miliardy dolarů, jen aby produkovali zařízení s Windows Phone? Čísla se nám úplně nezdála vzhledem k tomu, že ani Nokia, jakožto kritický partner, nedostávala ročně takové kapesné, jako měl obdržet např. Samsung. Microsoft se už proti výroku Eldara Murtazina ohradil. Frank Shaw, vedoucí komunikací u Microsoftu, uvedená čísla označil na naprostou fikci.

Marketingové akce s partnery nepopřel, ale placení za výrobu telefonů odmítá. Nebo ne? Ve skutečnosti napsal pouze to, že marketing s výrobci se koná. A že uvedená čísla jsou mimo realitu. To ale ještě neznamená, že výrobci nemohou nějaké „dotace“ dostávat. Nebo jenom slovíčkaří. Ostatně, kdoví co onen marketing znamená? Ať už tak či onak, Microsoft se očividně hodně snaží, aby se na trh dostávaly také nové smartphony s dlaždicemi, které nenesou značku Nokia.

 

Mobilní divizi finského výrobce pak pro jistotu rovnou koupil. Murtazin se nenechal odbýt a tvrdí, že Microsoft může peníze klidně oficiálně presentovat jako výdaje za reklamu, ale nic to nezmění na faktu, že reálně pokrývá veškeré výdaje na produkci telefonů.

via Neowin

Ohodnoťte tento článek!