Microsoft: 5 triků na zrychlení vašeho počítače

0

Zpomalení systému Windows po delší době používání je problémem řady uživatelů, Microsoft na svém webu uvedl návod, jak za pomoci běžně dostupných nástrojů v systémech Windows udržet počítač svěží a rychlý.

Ve skutečnosti informace neobsahují pro řadu uživatelů nic překvapivého. Prvním krokem je odstranění přebytečných souborů pomocí nástroje na vyčištění disku. S tím souvisí i pravidelná defragmentace. Microsoft doporučuje spustit integrovaný nástroj na defragmentaci aspoň jednou za měsíc, dále pak po přidání velkého množství souborů na zisk, pokud volný prostor poklesne pod 15 % nebo po instalaci nových programů.

V třetím kroku doporučuje při každodenním používání počítače spustit nástroj na Kontrolu a opravu chyb na disku jednou za týden, čímž by se mělo zamezit ztrátě dat. Ochrana proti spywaru a dalšímu škodlivému softwaru je pak krokem čtvrtým, neboť kromě krádeže osobních údajů může tento nechtěný software negativně ovlivnit výkon počítače. Microsoft doporučuje online kontrolu službou Windows Live OneCare. Pátým a posledním krokem je pak využití ReadyBoost v systémech Windows Vista a Windows 7.

Zdroj: Microsoft

Ohodnoťte tento článek!