Microsoft a Intel zvěstují příchod výhodných notebooků pro studenty

0

Ještě s tím nakupováním sešitů a propisek chvíli vydržte. Podle několika nejmenovaných zdrojů nás výrobci notebooků už brzy zasypou řadou výhodných modelů zaměřených na základní pracovní nasazení a mobilitu. Kdy přesně se jich dočkáme zatím není úplně jasné. Mělo by to být ale nejpozději do konce tohoto roku.

Velikost nedotykové obrazovky se bude pohybovat v rozmezí 10–15″. Očekávaný výkon má být jednoduše řečeno základní. Ze začátku se budeme muset spokojit s procesory Intel Atom Bay Trail-M. Nejdříve si polepšíme až ve druhé polovině následujícího roku, kdy Atomy nahradí nová generace mobilních procesorů Braswell.

 

Další zprávy o specifikacích hovoří o 1–4 GB DDR3 RAM. Jak už je tomu zvykem, 500GB pevný disk bude podporován nízkokapacitním SSD pro zrychlení systému. Baterie má tento stroj udržet v chodu po dobu pěti hodin. Potěší i důraz kladený na výšku, která nemá přesáhnout 25 mm. Jako operační systém bude zvolen Windows 8.1. with Bing, což je teoreticky ekvivalent Windows 7 Starter. V plánu je i vydání větších modelů až do 17″. Tyto spíše firemní modely už budou obsahovat základní verzí Windows 8.1.


Vzhledem k několika kompromisům ve výbavě půjde cenu udržet ve velmi dostupné hladině. Menší modely se budou prodávat za cenu od 4000 do 5000 Kč. Cena větších se základní verzí Windows by neměla přesáhnout 12 000 Kč. Pokud se tedy chystáte zmodernizovat svůj školní nebo pracovní arzenál, budou pro vás nadcházející měsíce určitě zajímavé.

Zdroj: Tom’s Hardware, Maximumpc

Ohodnoťte tento článek!