Microsoft akceleruje a plánuje další verzi Windows (8.1) na srpen

0

Vývojový cyklus Windows se krátí. Mezi vydáním Windows XP a Windows Vista uběhlo zhruba šest let, byť to původní záměr nebyl. Následně si Microsoft stanovil tři roky. Vyšla Windows 7 a Windows 8. To ale začalo být jasné, že další tři roky na vydání nového systému firma čekat nemůže. Čekala ji spousta dodělávek a oprav nedodělků. Tabletový systém navíc z principu nesmí stagnovat.

Tip: Čas na instalaci Windows 8.1 Update mají firmy nově až do srpna

Ačkoli by si člověk myslel, že velké balíky s novinkami jednou do roka budou dostatečné, znovu nám Redmondští předvedli, že se mýlíme. Výraznou jarní aktualizaci vydali po půl roce od vydání Windows 8.1. Podstatné je, že by to zvládli ještě rychleji, neboť se nějakou dobu moc nedělo a společnost neměla vytyčenou strategii.

Pakliže bude existovat plán a vývojáři plynule přejdou hned po dokončení jedné verze na vývoj druhé, další verzi Windows vyprodukují ještě o něco rychleji. Podle Mary Jo Foley si firma ujasnila, jak chce postupovat dál. Nedávno jsme psali, že Microsoft sám neví, jestli se pustí do další větší aktualizace, kterou by letos vydal. Nyní má v plánu stihnout srpen. V horším případě září.

 

Na cílovou rovinku tým doběhne za čtyři až pět měsíců. Microsoft na konferenci Build 2014 předvedl koncept dotykových aplikací v oknech a také nabídku Start. Těchto vylepšení se nicméně podle Foley spíše nedočkáme. Microsoft na druhou stranu další aktualizaci s uvedenými vylepšeními naznačil. Z Ruska pochází spousta další spekulací, o nichž bych raději zatím moc nediskutoval.

WZor tvrdí, že se stále uvažuje o základní variantě Windows, jež by byla zadarmo. A co víc, pro zpřístupnění dalších funkcí byste se museli pustit do spárů předplatného. Zrovna včera jsme psali o tom, že Microsoft plánuje nabízet Windows jako službu. Dost možná Redmondští také vyrobí edici čistě s prostředím Metro. Mohla by být zadarmo a běžela by jak v telefonech, tak v tabletech.

V tomto roce se vrátí nabídka Start a dotykové aplikace poběží v oknech
V tomto roce se možná vrátí nabídka Start a dotykové aplikace poběží v oknech

Zdroj: ZDNet

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. tak to doufám, že to stávájícím zákazníkům také zlevní. Aktuálně mám za 399Kč rychlost limitovanou spojem (kecy v kleci, je to zaříznutý na 10Mbit/s up/down). Za dvě kila by to bylo super 🙂